@idrisemen

Demokrasi özgürlük ve masaj adası!

Demokrasi özgürlük ve masaj adası!
Demokrasi özgürlük ve masaj adası!
Demokrasi ve Özgürlük Adası ilan edilen Yassıada'ya yapılacak otelde 100 kişilik gece kulübü, 100 kişilik bar, jakuzi, masaj salonu, hamam, yüzme havuzu ve 180 araçlık otopark bulunuyor
Haber: İDRİS EMEN - idris.emen@radikal.com.tr / Arşivi

RADİKAL - Adnan Menderes ve arkadaşlarının hapis yattığı Demokrasi ve Özgürlük Adası’na (Yassıada) yapılacak 5 yıldızlı otelin ayrıntıları belli oldu. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın verdiği turizm yatırım belgesine göre Yassıada’ya yapılacak 578 odalı otelin içinde 100 kişilik gece kulübü, 100 kişilik bar, jakuzi, masaj salonu, hamam, yüzme havuzu ve 180 araçlık otopark yer alacak.

 

DEMOKRASİ ADASINA 5 YILDIZLI OTEL

 

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından verilen Turizm Yatırım Belgesi’ne göre Demokrasi ve Özgürlük Adası’na 578 odalı lüks bir otel yapılacak. Otelin bünyesinde 500 kişilik birinci sınıf restoran, 450 kişilik alakart restoran, 190 kişilik pasta salonu, 75 kişilik kafeterya, 100 kişilik bar salonu, 100 kişilik gece kulübü, 500 kişilik konferans salonu, 300 kişilik çok amaçlı salon, 60 kişilik toplantı salonu, kapalı yüzme havuzu, aletli jimnastik salonu, Yoga salonu, iki adet Türk hamamı, iki adet sauna, iki adet kar odası, iki adet masaj salonu, jakuzi, dokuz adet bay-bayan kuaförü ve dokuz adat 20 araçlık kapalı otopark yapılacak.

Yassıada mağdurları: 'Orası yas adası kalmalı'

  

SİVRİADA’YA 180 ARAÇLIK OTOPARK

 

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından turizm yatırım belgesi verilen bir başka ada ise Sivriada. Turizm yatırım belgesine göre Sivriada’ya 1961 kişilik kongre merkezi yapılacak. Kongre merkezinin içinde, 555 kişilik balkon, dört adet 50 kişilik toplantı salonu, kapalı sergi salonu, açık sergi alanı, bin 600 kişilik ikinci sınıf lokanta, 200 kişilik kafeterya, 150 kişilik kafeterya, 180 araçlık açık otopark yer alacak.

Menderes'in gelini: Böyle bir Yassıada bizi incitir

 

ADALAR HALKI İMARA TEPKİLİ

 

Sivriada ile Yassıada’nın imara açılmasına tepki gösteren Adalar Savunması konuyla ilgili şu açıklamada bulundu: ‘’Sismik araştırmalar dışında hiçbir yabancı müdahaleye açılmaması gereken Sivriada ve Yassıada kuş göçlerinin en önemli duraklama alanlarından biridir. Aynı zamanda İstanbul ’un temiz kalabilmiş neredeyse tek balık yumurtlama ve mercan alanını barındıran Sivriada ile Yassıada; İstanbul ve Marmara’nın doğal, ekolojik ve kültürel niteliklerinin vazgeçilmez bir bileşenidir. Marmara Bölgesi’ndeki su üstü ve su altı doğal hayatının vazgeçilmez bir parçası olan Yassıada ile Sivriada’nın yok edilmesine seyirci kalmayalım.’’

Yassıada süitleri!

'Yassıada'da müze dediler altından rant çıktı'

 

 


  http://www.radikal.com.tr/130027013002708

  YORUMLAR
  (8 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  rant - user383887

  Yeşil dolar söz konusu olunda "demokrasi ve özgürlüğün" sözü mü olur? OTEL yapacaklarmış. otelde, 100 kişilik gece kulübü, 100 kişilik bar, jakuzi, masaj salonu, hamam, yüzme havuzu ve 180 araçlık otopark olacakmış.

  rant - metinco

  rahmetli menderesi ve yassıadayı ranta alet ettiler

  Otopark - Sertac_2006

  180 araçlık otopark mı? Kafayı mı yediniz siz diye merak ettim. Yahu 180 araç o adaya çıkarsa insan yürüyecek yer kalmaz. O adanın araçtan arındırılması (İkmal vasıtaları hariç) gerekir.

  Arabalı ada - orsamephisto

  Çok merak ediyorum. Oraya biri arabayla niye gider? Gitse 500x500 metrelik bir adada arabayla nereyi gezer? Acaba 4. köprünün bir çıkışı adalara mı olacak?

  Utanmak yok - user402108

  Açılışını CHP'nin balo düzenleyerek yapması uygun olur nasıl olsa hürriyet ve anaya bayramının yazıldığı mekandır.

  AKP demokrasi algısı - kaşınan adam

  AKP nin demokrasiden ne anladığı bir kere daha öğrenmiş olduk.Bar,gece kulubi hamam sauna mesaj salonunu anladıkda ufacık adada 180 araçlık otopark neyin nesi.180 araç park halinde iken bir o kadar aracında trafikte olduğunu düşünürsek adaya gidenler İstanbul şehir merkezinden daha yoğun bir trafikle karşı karşıya kalabilirler,adaya geldiklerine pişman olabilirler.AKP nereye el atsa oraya hayran oldukları şaşalı Arabesk yaşam tarzını götürüyor.

  Bu haberi - Otuken

  yazan mı hata yapmış ya da bu projeyi hazırlayanlar ayranı mı fazla kaçırmış? En uzun yönde bir uçtan bir uca (Google Earth'ta ölçtüm) 522 metre. Bu adaya 180 tekerlekli sandalye bile koysan trafik kaosu yaratır yahu!!!