'Demokrasiyi içinize sindirin'

Başbakan Tayyip Erdoğan, yeni atanan kaymakamlara "Demokrasiyi içinize sindirin" dedi. İçişleri Bakanlığı'nca düzenlenen 89. Dönem Kaymakamlık Kursu'nu başarıyla bitiren 41 kaymakam adayı, dün sertifikasını alıp kura çekti.

ANKARA - Başbakan Tayyip Erdoğan, yeni atanan kaymakamlara "Demokrasiyi içinize sindirin" dedi. İçişleri Bakanlığı'nca düzenlenen 89. Dönem Kaymakamlık Kursu'nu başarıyla bitiren 41 kaymakam adayı, dün sertifikasını alıp kura çekti. Kura töreninin ardından bir konuşma yapan İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu, kaymakamlara şunları öğütledi:
"İşkence ve kötü muameleye sıfır tolerans, hükümetimizin uygulamaya ilişkin en önemli sloganı olmuştur. AB yetkilileri dahil, gerçekleri önyargısız değerlendiren kesimler, ülkemizde sistematik işkencenin bulunmadığını açıklamışlardır. Elde edilen bu başarının korunmasının önemli bir görev olarak sizlere emanet edildiğini bilmenizi isterim."
Yeni kaymakamlar daha sonra Başbakan Tayyip Erdoğan tarafından kabul edildi. Türkiye'nin demokratik standartlarını yükseltme konusunda ciddi adımlar attığını anımsatan Erdoğan, kaymakamlara şu mesajları verdi:
"Demokrasiyi, yetkiyi elinde bulunduranlar olarak öncelikle bizim içimize sindirmemiz gerekiyor. Demokrasi, insanlık onuru, hukukun üstünlüğünü savunmak en büyük görevimiz olmalıdır. Devletin güler yüzü olun. Çalıştığınız ilçeler 'İşte aradığımız kaymakamı bulduk' desin."


    http://www.radikal.com.tr/7431167431160

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.