Deniz altında nikah töreni

Deniz altında nikah töreni
Deniz altında nikah töreni
İzmir'de bir çift, denizin 3 metre altında temsili nikah töreni düzenledi.

İZMİR - İzmir'de bir çift, denizin 3 metre dibinde temsili nikah töreni düzenledi. Deniz altında kurulan nikah masasına oturan, "Evet" yazılı dövizler taşıyan ve deniz kabuğu ile evlilik belgesi imzalayan çift, karaya çıktıktan sonra resmi törenle hayatlarını birleştirdi.

Sigortacılık risk değerlendirmesi uzmanı Aysun Batu, 2012 yılında riskli spor branşları hakkında araştırma yaparken tanıştığı Seferihisar Engelliler, Korunmaya Muhtaçlar Alternatif Su Sporları Derneği (SEKADER) Başkanı Mehmet Kabakçı ile deniz altında nikah töreni düzenledi.

Seferihisar ilçesi Doğanbey Mahallesi Payamlı Sakız Ağacı sahilindeki tesislerin 20 metre açığında tanıdıklarıyla dalış yapan çift, 3 metre derinlikte kurulan nikah masasına oturdu.

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF) üyesi Kayhan Yıldız'ın kıydığı temsili nikahta, Aysun Batu ve Mehmet Kabakçı, "evet" yazılı dövizler taşıdı ve deniz kabuğu ile evlilik belgesi imzaladı.

Su altında fotoğraf çektiren çift karaya çıktıktan sonra Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer'in kıydığı resmi nikah töreniyle dünya evine girdi. (aa)