Deniz Gezmiş heykeli depoya kaldırılmış

Deniz Gezmiş heykeli depoya kaldırılmış
Deniz Gezmiş heykeli depoya kaldırılmış
Öğrencilerin ölüm yıldönümünde Mimar Sinan Güzel Sanatlar Fakültesi bahçesine diktiği 3 metrelik Deniz Gezmiş heykeli, aynı gece okul yönetimi tarafından kaçırıldı.

Deniz Gezmiş , Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan dün ölüm yıldönümlerinde Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi'nde anıldı. 3 fidanın idam edildiği gün olan 6 Mayıs’ta, Fikir Kulüpleri tarafından üniversite bahçesine, İstanbul Boğazı’nı görecek şekilde 3 metrelik bir Deniz Gezmiş heykeli dikti. Heykeltıraş Hüseyin İnce’nin yaptığı bronzdan heykel, aynı gece okul yönetimi tarafından kaçırıldı. Heykelin okul yönetimi tarafından depoya kaldırıldığı belirtiliyor.


  ETİKETLER:

  İstanbul

  ,

  Deniz Gezmiş

  ,

  Gece

  ,

  Okul

  ,

  mimar

  ,

  Aslan

  http://www.radikal.com.tr/1132552113255212

  YORUMLAR
  (12 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  heykel - PAN-ZEHİR

  banka hırsızları ve anarşistlere ne zamandan beri heykel dikilir oldu.. üstündeki parkayı bile başkasından çalmış bir adamdır kendisi....Lakin Abdullah Öcalan'dan fazla idamı hak etmiyordu yazık oldu.Gerçi Menderesi asanlar 3-5 anarşiki hayli hayli asarlar

  ... - noelon

  akepe ve atadığı yandaş yöneticiler sadece deniz'lerden korkmazlar... bunlar özgürlükten, fikirden, bilimden, sanattan, aydınlıktan, kardeşlikten, hürriyet ve bağımsızlıktan, kadından korkarlar... çünkü bu zihniyet yerin altında yüzlerce senedir karanlık ile beslenmiştir... yer yüzüne çıktıklarında onları kör eden insanlık ateşini söndürmek, mevcudiyetlerinin devamı için yegane yoldur... kanımca başarıyorlar da...!

  O Heykel - ibretnüma

  Birileri için Kabe, diğerleri içinse şeytan taşlama kaidesi olarak görüleceğinden, olaylar çıkacağından tabii ki kaldırılacak.

  Tam diktatör hayranlığı biterken, - nitemtran

  Solcu, Ulusalcı kitleler memlekette Mahir Çayan, Deniz Gezmiş, dünyada Che Guevera gırtlağına kada şiddete batmış,şiddeti kendine en sıkı müttefik edinmiş,ama iktidarı elegeçiremedikleri için insanlara büyük bir zarar verme fırsatı yakalayamadan öldürülmüş tarihi kişilikler artık efsaneleştiriliyor. Bu insanların yaşadılarına karşı hissettiğimiz insani duygular haklı, fakat onları birer önder ve örnek alınacak kişiler konumuna yükseltmek büyük hatadır. Yaşadıkları dönemde yöntemleri yanlış da olsa çok büyük haksızlıklara uğradı, katledildiler ama şiddeti en önemli yol, araç olarak gören fikirleri de kendileri de toplumun gençlerine örnek olarak gösterilebilir. Akılda hep tutulmalı ki, eğer başarılı olsalardı, onlarca kez, milyarlarca insan tarafından denenmiş istedikleri sistem sadece çekilen acıları arttıracaktı. Eline silah almış kişilerin ilahlaştırılmaya çalışılması, sadece kültürel olarak geri kalmış ülkelere özgü bir hatadır.

  DENİZ DENİZE KARŞI OLUR MU HİÇ - cihan erkut

  Bekleneni yapmışlar. Heykelin orada durması ancak bir hayal olur. Devletin idam ettiği kahramanlaşmış bir DENİZ'i devlet üniversitesinin bahçesinde kim tutabilir. Hemde DENİZ'e karşı!

  Başbakanının heykel yıktırdığı ülkede - viva zapata

  Güzel Sanatlar Fakültesi diğer adıyla sanatçıyı törpüleyerek sistemin parçası haline getirme fakültesi yönetiminin Deniz Gezmiş Heykelini kaldırtmasından doğal ne olabilir ki?

  işte farkı burda - fısıltı

  heykeli bile korkutuyor birilerini.ne yazık ki heykel dile gelmeyecek,siz korkaklarla oturup tartışamayacak,bir şeylerin hesabını sormayacak,sorgulamayacak ardında bıraktığı ülkenin bugün ki durumunu.dokunmayın,korkmayın heykelinden, ya da birilerinden korkup kaldırmayın.deniz o! bizim deniz...