Deniz Kuvvetleri'nde Balyoz istifası

Deniz Kuvvetleri'nde Balyoz istifası
Deniz Kuvvetleri'nde Balyoz istifası
Balyoz kararının ardından 'arkadalşların' tahliye edilmemesini protesto eden Koramiral Atilla Kezek istifa etti.

Deniz Kuvvetleri’nde şok Yargıtay’ın Balyoz Darbe Planı davasıyla ilgili kararının ardından Deniz Kuvvetleri Kurmay Başkanı Koramiral Atilla Kezek istifa etti.

Koramiral Atilla Kezek’in 9 Ekim’de açıklanan Yargıtay’ın Balyoz kararıyla arkadaşları tahliye edilmediği için istifa ettiği öğrenildi.

Koramiral Kezek’in “Bizim yerimiz onların yanıydı” diyerek Balyoz davasında hüküm giyen arkadaşlarına destek çıktığı da öğrenildi. Bu arada Koramiral Atilla Kezek dışında Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Teknik Başkanı Tuğamiral Sami Örgüç’ün de istifa ettiği iddia edildi. Kulislerde iki generalin dışında Deniz Kuvvetleri’nde 5-6 üst düzey subayın daha istifa ettiği veya etmeye hazırlandığı da konuşuluyor.


  ETİKETLER:

  İddia

  ,

  tahliye

  ,

  istifa

  http://www.radikal.com.tr/1155628115562810

  YORUMLAR
  (10 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Grupların tanınmasının zorluğu - enver altın

  Durum iyice karıştı. Eski solcular, antimilitaristler değişim geçiriyorlar, militarizme dönüyorlar. Resmî ideolojiye eskiden karşı olanlar şimdi sempatiyle bakıyorlar. Eskisi gibi değil artık vaziyet. Yeni durumlar çıktı, değişim, dönüşüm de başladı. Grupları şimdi yeniden tanımak gerekiyor. İş zorlaştı.

  .. - solidarnosc

  hakkaten simdi suriye'deki savas tum bolgeye yayilsa komutanlara bir gecede af cikaracaklar mi? yoksa avuclar semaya mi acilacak?

  momentum - neccos

  momentum kelimenin tam ama tam anlamiyla sacmalamissin.

  elma ile armut. - kaşınan adam

  m.rozbilen isimli yorumcu maalesef elma ile armutu bir birine karıştırmış sırf yorum yapmış olmak için yazmışsın.Komutan yargının kararını protesto için görevinden istifa ediyor.Sen ise yargının kararı seni fazlasıyla tatmin ettiğinden kararı protesto eden komutanı suçluyor kanuni hakkı olan istifa etme eylemini KCK lıların şiddet eylemleri ile özdeşleştirmeğe kalkıyorsun.Bu eylemi arkadaşları için yapan komutan gibi KCK lıları savunan BDP milletvekilleri benzer eylemi gayet rahatlıkla yapabilecekken neden yapmıyorlar.Sebebini ne bana ne komutana kendine ve senin gibi düşünenlere sor.

  Hükümete düşen... - citizen

  İmamlara kurs açıp.., deniz kuvvetlerine komuta kademesinde personel yetiştirmeye başlasınlar şimdiden...

  BUNU BİR KÜRT ARKADAŞLARI İÇİN YAPSAYDI "ÖRGÜT ADINA HAREKET ETMEKTEN" TUTUKLANIRDI. - m.rozbilen

  Sayın kezek istifa etmiş.Neden? Balyoz davasında yargılanan arkadaşlarının hüküm giyip tahliye edilmediği için.Ne yapmış arkadaşları.Ceza kanunumuza göre ağır suç olan, hükümeti devirmek için darbe planları yapmış.Hem de şöyle böyle değil.Sayın Kezek, arkadaşlarının yaptıklarını tasvip ediyor mu? Herhalde etmiş olmalı ki istifasını sunmuş. Peki sayın Kezek görevli bir komutan olmasaydı ne yapacaktı yani başka türlü nasıl bir tepki verecek ya da eyleme girişecekti acaba? Sadece düşüncesinden dolayı içerede yatan KCK davalarının tutuklularının arkadaşları ne yapmalı o zaman? Kezek'in cevabını çok merak ediyorum.

  ben de kutlarim - keryil

  nihayet asker dahi pasifist protestonun (arti emege dayali protestonun) gucunu gormus gibi. biriniz hapse girer, iplemezler. besiniz girer, iplemezler. ama girenlerle beraber olanlar bir de istifa ederse, her birinin yetismesi onlarca yil alan generallere neden ihtiyaclari oldugunu bir kez daha hatirlarlar. ayrica muhtira yayinlamanin aksine, ozellikle bu durumdaki gibi artik gercekten magdur edildiyseniz, halk da size sempatiyle yaklasir. tekrar kutluyorum, bu adamlarin askeri olup susmaktansa en azindan kendine saygi duyup istifa ederek dogruyu konusmak daha onurludur. birtakim baska pasalar gibi demokratik bir ulkede, rejime dair "mezara gidecek" sirlara sahip olmaktan daha iyidir.