Deniz otobüsü kaza yaptı: 9 yaralı

Deniz otobüsü kaza yaptı: 9 yaralı
Deniz otobüsü kaza yaptı: 9 yaralı
İstanbul Kabataş İskelesi'nde Yeditepe-1 adlı deniz otobüsüyle tanker çarpıştı. Olay yerine çok sayıda ambülans sevk edilirken ilk belirlemelere göre 2 kişi yaralandı.

İSTANBUL - Kaza saat 19.10 sıralarında İstanbul Boğazı Kız Kulesi açıklarında meydana geldi. 19.00 Bostancı-Kabataş seferini yapan ve içinde 33 yolcusu bulunan Yeditepe 1 isimli deniz otobüsüne yük gemisi arkadan çarptı. İlk belirlemelere göre kazada 1’i İDO personeli toplam 9 kişi yaralandı. Deniz otobüsü kendi imkanıyla Kabataş İskelesi’ne geldi. İhbar üzerine olay yerine çok sayıda ambulans ve itfaiye ekibi sevk edildi. Yaralılara ilk müdahalesi olay yerine gelen ambulanslarda yapıldı. Yaralılardan Erdem Mercan, Havva Ebru Geçer, Aslıhan Turanlı Şişli Eğtim ve Araştırma Hastanesi ile Çapa Tıp Fakültesi Hastanesi’ne Hüseyin Küçükkaraca ile Yaşar Akdoğan, Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı.Yaralıların tedavasi hastanelerde devam ediyor. Kaza sonrası Kabataş İskelesi’ne gelen denz otobüsündeki incelemeler devam ediyor.DENİZ OTOBÜSÜ SEFERLERİ DEVAM

İstanbul Boğazı Kız Kulesi açıklarında bir yük gemisinin, Yeditepe isimli deniz otobüsüne arkadan çarpmasının ardından deniz otobüsü seferlerinin iptal olup olmayacağı sorusu gündeme geldi. İDO, an itibariyle herhangi bir sefer iptali duyurmadı. (dha/Uğur Alaattinoğlu-Gökhan Danacı-Süleyman Kaya-İdris Tiftikçi-İbrahim Aktürk-Çağatay Kenarlı)

İDO BAŞENSPEKTÖRÜ KARABIYIK: DENİZ OTOBÜSÜNDE HASAR OLUŞTU ANCAK SU ALMASI SÖZ KONUSU DEĞİL

İstanbul Deniz Otobüsleri AŞ. Başenspektörü Sercan Karabıyık, Bostancı-Kabataş seferini yapan “Yeditepe” deniz otobüsüne ticari geminin çarptığı kazada, deniz otobüsünde hasar oluştuğunu ancak su almasının söz konusu olmadığını bildirdi.

Karabıyık, “Yeditepe” deniz otobüsünün Kız Kulesi açıklarında sancak arka tarafından bir ticari gemiyle temasta bulunduğunu söyledi.

Olayda deniz otobüsünde bulunan 33 yolcudan 4'ünün yaralandığını aktaran Karabıyık, yaralıların çevredeki hastanelere kaldırıldığını belirtti.

Karabıyık, deniz otobüsünün kendi imkanlarıyla Kabataş İskelesi'ne yanaştığını ifade ederek, “Kaza yeri ile iskele arası kısa olduğu için ivedi yanaşma ve tahliye olduğundan olay çok büyümeden sonuçlanmıştır. Deniz otobüsünde hasar oluştu, ancak su alması söz konusu değil” diye konuştu.

Sercan Karabıyık, incelemelerin ardından ayrıntılı açıklama yapılacağını bildirdi.(aa)