Deniz Seki uyuşturucu nedeniyle gözaltında

Deniz Seki uyuşturucu nedeniyle gözaltında
Deniz Seki uyuşturucu nedeniyle gözaltında

Deniz Seki sağlık kontrolüne götürüldü. FOTOĞRAF: İSLAM YAKUT / AA

İSTANBUL - İl Jandarma Komutanlığı ekiplerin uyuşturucu kaçakçılarına yönelik operasyonunda şarkıcı Deniz Seki’nin de aralarında olduğu 19 kişi gözaltına alındı.
Jandarmadan yapılan açıklamaya göre uyuşturucu madde ticareti yaptığı belirlenen ‘Kedi Murat’ kod adlı Hakan Ç. isimli bir kişinin liderliğini yaptığı çeteyle ilgili beş ay boyunca yapılan istihbari ve teknik takip çalışması yapıldı. Zanlılar dinlendi ve takip edildi. Operasyon aşamasına gelince de İstanbul 11. Ağır Ceza Mahkemesi’nden arama kararı alındı ve dün sabah saat 06:00’da yaklaşık 200 jandarmanın katılımıyla baskınlar yapılmaya başlandı. Diyarbakır, Ankara ve İstinbul’un Şişli, Bahçelievler, Beşiktaş, Eyüp, Kadıköy, Fatih, Kâğıthane, Küçükçekmece, Sarıyer ve Bağcılar’da bulunan 18 ayrı adrese eşzamanlı operasyon yapıldı. Operasyon kapsamında şarkıcı Deniz Seki’nin de Arnavutköy’deki evi arandı. Seki’yle birlikte toplam 19 kişi gözaltına alındı. Seki dün öğleden sonra Zekeriyaköy Jandarma Karakolu’ndan çıkarılarak Kumköy Sağlık Ocağı’nda sağlık kontrolünden geçirildi.
Operasyonda ele geçirilen malzemeler şöyle sıralandı: “45 gram toz kokain, 38 adet taş kokain, esrar, hassas terazi, kokain içme aparatı, kokain imalatında kullanılan malzemeler, uyuşturucu paketlemede kullanılan 1200 adet küçük boy kilitli boş poşet, bilgisayar.” (Radikal)