Deniz Seki'ye pişmanlık yetmedi

Deniz Seki'ye pişmanlık yetmedi
Deniz Seki'ye pişmanlık yetmedi

Deniz Seki mahkemeden cezaevine gönderilirken, ?İçim yara. Bunu bir de bana sorun? dedi. FOTOĞRAF: ERHAN SEVENLER / AA

Kokain operasyonunda gözaltına alınıp bırakılan Deniz Seki savcının itirazı üzerine tutuklandı. Ünlü şarkıcı, mahkemede bir daha uyuşturucu kullanmama sözü verince bırakılmıştı

İSTANBUL - Uyuşturucu operasyonu kapsamında geçen hafta serbest bırakılan ancak savcının itirazı üzerine hakkında yakalama kararı çıkarılan şarkıcı Deniz Seki tutuklanarak, cezaevine gönderildi. Seki’nin avukatları tutuklamaya itiraz etti.
İstanbul İl Jandarma Komutanlığı’nca geçen hafta Ankara, İstanbul ve Diyarbakır’da yapılan uyuşturucu operasyonunda aralarında şarkıcı Deniz Seki’nin de olduğu 17 kişi gözaltına alınmıştı. Seki’yle birlikte dört gün boyunca jandarmada sorgulanan zanlılar daha sonra soruşturmanın yürütüldüğü Beşiktaş’taki İstanbul Adliyesi’ne sevk edilmişti. Burada savcı tarafından sorgulanan zanlılardan yine aralarında Seki’nin de bulunduğu 16 kişi tutuklama talebiyle nöbetçi mahkemeye gönderilmişti. Nöbetçi mahkeme ‘kokain maddesini başkalarına vermek için bulundurmak’ suçundan tutuklanması talep edilen Seki ile birlikte yedi kişiyi delil durumu göz önüne alarak serbest bırakırken, dokuz kişi tutuklanmıştı. Bu arada Seki’nin sevgilisi klarnetçi Hüsnü Şenlendirici ve menajeri Neşe Ünal’ın da soruşturma kapsamında bilgisine başvurulmuştu.     Son yıllarda sürekli, ünlü klarnetçi Şenlendirici’yle ilişkisi ve Şenlendirici’nin eşi Nazire Şenlendirici’yle yaşanan polemiklerle gündeme gelen Deniz Seki mahkemedeki ifadesinde uyuşturucu kullandığını kabul ederek, bundan pişman olduğunu ve bir daha kullanmayacağını söylemişti. Seki ifadesinde başkalarına uyuşturucu temin ettiği yönündeki iddiaları da reddetmişti. Bu arada operasyon kapsamında zanlılarda ele geçirilen bir ajandada, çeteden uyuşturucu temin ettiği öne sürülen sosyete ve sanat dünyasından bazı isimler bulunduğu öne sürülmüştü. 

Mahkemeden ağlayarak çıktı
Şarkıcı, mahkemede serbest bırakıldı. Ancak Seki ve altı kişinin serbest bırakılmasına, soruşturmayı yürüten savcı Bilal Bayraktar itiraz etti. Savcı Bayraktar, dosyadaki delillerin zanlıların tutuklanmasını gerektirecek nitelikte olduğunu belirtti ve yedi zanlı hakkında ‘yakalama kararı’ çıkarılmasını istedi. Savcının talebini değerlendiren İstanbul 9. Ağır Ceza Mahkemesi önceki gün ünlü şarkıcı ile birlikte yedi kişi hakkında yakalama kararı çıkardı. Bunun üzerine jandarma önceki gece  Deniz Seki’yle birlikte dört zanlıyı yeniden gözaltına aldı. Geceyi jandarmada geçiren zanlılar sabah adliyeye götürüldü.
Adliyeye girererken üzgün olduğunu söyleyen Seki ve diğer üç kişi, Nöbetçi 13. Ağır Ceza Mahkemesi’ne çıkarıldı. Hakkındaki ‘yakalama’ kararı yüzlerine okunan zanlılar tutuklandı. Seki adliden çıkarılırken gözyaşları içinde “Çok pişmanım. İçim yara. Bunu bir de bana sorun” dedi. Bakırköy Kadın ve Çocuk Tutukevi’ne gönderildi. Seki’nin avukatları tutuklama kararına itiraz etti. Haklarında ‘yakalama kararı’ çıkarılan üç zanlıysa aranıyor. (Radikal)