Deniz Ülke Arıboğan: TRT'deki görevime son verilmiş, şanım olsun!

Deniz Ülke Arıboğan: TRT'deki görevime son verilmiş, şanım olsun!
Deniz Ülke Arıboğan: TRT'deki görevime son verilmiş, şanım olsun!
TRT Haber kanalında "Açı" isimli bir televizyon programı yapan akademisyen Deniz Ülke Arıboğan'ın görevine son verildi.

RADİKAL – İstanbul ve İstanbul Bilgi üniversiteleri öğretim üyesi Deniz Ülke Arıboğan’ın TRT’deki görevin son verildi. Arıboğan bu gelişmeyi kendi twitter hesabından “TRT'de uzun yıllardır yaptığım Açı programındaki görevime son verilmiş. Şanım olsun!” mesajıyla duyurdu.

İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nda öğretim üyesi olarak görev yapan, aynı zamanda İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde Danışma Kurulu Başkanlığı'nı üstlenen Deniz Ülke Arıboğan, sabah saatlerinde pek-Koza Grubu’na ve bağlı medya kuruluşlarına yapılan polis baskınlarının ardından, yine twitter üzerinden, “Demokrasi ona layık olanların, ona sahip çıkanların hak ettiği bir rejimdir. Medyanın özgür olmadığı bir ortamda demokrasiden söz edilemez” diye yazmıştı.

Arıboğan bu mesajdan sadece 3 saat sonra TRT’den kovulduğunu yine twitter’dan duyurdu. “TRT'de uzun yıllardır yaptığım Açı programındaki görevime son verilmiş. Şanım olsun!” eklinde tweet atan Arıboğan’ın, bir önceki mesajının ‘Koza İpek Holding operasyonuna tepki’ olarak yorumlanması nedeniyle TRT’den uzaklaştırıldığı öne sürüldü.