Denizcilerden Bakan Yıldırım'a şifreli '#direngezi' karşılaması

Denizcilerden Bakan Yıldırım'a şifreli '#direngezi' karşılaması
Denizcilerden Bakan Yıldırım'a şifreli '#direngezi' karşılaması
İTÜ Denizcilik Fakültesi'nin mezuniyet töreninde bazı öğrenciler, törene katılan Bakan Binali Yıldırım'ı işaret flamalarıyla '#direngezi' yazarak karşıladı.
Haber: TEVFİK ŞAHİN / Arşivi

Radikal.com.tr - İstanbul Teknik Üniversitesi'nin Tuzla Yerleşkesi'nde pazartesi günü düzenlenen Denizcilik Fakültesi'nin mezuniyet töreni ilginç bir protestoya sahne oldu.

Ellerinde denizcilerin kullandığı işaret flamaları olan 10 üniversiteli, törene katılan Ulaştırma Haberleşme ve Denizcilik Bakanı Binali Yıldırım’a ilginç bir sürpriz yaptı.

Twitter ’da hashtag için olarak kullanılan ‘#’ işareti tutan bir öğrencinin solunda dizilen 9 kişi flamalarla denizcilik dilinde ‘#direngezi’ yazdı.

Fotoğraf sosyal medyada büyük ilgi gördü.

İşte o işaretlerin anlamları:

(D)elta, (I)ndia, (R)omeo, (E)cho , (N)ovember , (G)olf , (E)cho, (Z)ulu , (I)ndia 


  http://www.radikal.com.tr/1140222114022220

  YORUMLAR
  (20 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  itü ne zamandır asker yetiştiriyor - lkahraman

  çok anlamlı olmuş, soruşturma neden açılsın anlamadım, skeri kurum olduğundan mı, itü ne zamandır asker yetiştiriyor. Bilmeden nasıl ahkam kesiyoruz, sonra da nasıl kendimizi haklı görüyoruz. İşte tablo, herşeyde böyleyiz...... nefretle ve saygısız davranıyoruz

  Demokratik tepki... - kafirbiri

  Bir öğrenci grubunun demokratik ve zeka dolu protestosu ne zamandan beri darbe çığırtkanlığı oldu? İnsanın yüz kasları az geliyor, yetmiyor aşağıdaki yorumları okuduğu zaman gülmek için. Haber okumayı öğrenin, yorum yapmayı öğrenmeden önce.

  ASKER DEĞİL SİVİLLER - shafit

  Bu öğrenciler sivil kaptan yetiştiren İTÜ Denizcilik fakültesi öğrencileridir. Değerlendirmeleri ona göre yapmak gerekir. Hem darbe sevicilerin hem önyargılı Ak Parti yanlılarının bu tuzağa düştüğünü görüyorum.

  ORANTISIZ - adeniza

  Radikaldeki her habere AKP li haleti ruhiyesiyle yorum yazan sazan arkadaşlara duyurulur. İTÜ Denizcilik Fakültesi askeri akedemi değildir. Azıcık orantılı olun....

  bilen bilmeyen - felisdacat

  Bu gemici arkadaşlarımın yaptığı eylemi aşşağılamaya çalışan ve konu hakkında en ufak bir fikri dahi olmayan arkadaşlara seslenirim. bu genç arkadaşlarımız "ASKER" değildir ve her sivil şahıs kadar siyaset yapma hakları vardır. bu eylemleri sindiremeyen hatta yeri geldiğinde anlam dahi veremeyen zihniyetler karala yoluna gitmiştir. yaptığınız yorumlarda örnek teşkil eder. Ayrıca gel görelimki askerin siyasetle işi olmaz diyen zihniyete sorarım, polisin siyasetle işi varmıdır? yanında iktidar partinin gençlik kollarıyla düşman gördüğü bu vatan evladına linç girişimleri siyasi değilde nedir? devletin kamusal düzenin siyasetle bir ilişkisi olmalımıdır? iktidar yandaşlarına peşkeş çekmek siyasi değilde nedir? hani demokratik bir ülkeydik hani halka hizmetti demekki bu iş öyle değilmiş %50 denilen bir toplulupa hizmet geri kalana bin bela okumakla yönetiliyor bu memleket..allah büyüktür gün gelir hak yiyenin hakkı biter.

  ASKER DEĞİL KAPTANLAR - shafit

  Haberi okumadan asker oldukları için tepki gösteren yorumcular var. Bu okul askeri bir okul değil. İTÜ Denizcilik Fakültesi sivil bir okul Kaptan, Gemi Makine Mühendisi yetiştiriyor. Yük ve yolcu taşımacılığında görev alıyorlar. Gemi adamları yani...

  Rezillik - malasa22

  Halen bazı askerde görevlerini kötüye kullanıyor. Derhal bunun üzerine gidilmesi ve araştırma başlatılması gerekir. Artık Türk milleti böyle şeyleri kabul etmiyor...