Denizde karada her yerde sis

Denizde karada her yerde sis
Denizde karada her yerde sis
Edirne, Ağrı, Çanakkale, Kırklareli'de sis nedeniyle görüş mesafesi, yer yer 50 metrenin altına indi

Türkiye'nin doğusu da batısı da sis kabusu yaşıyor.  Edirne, Ağrı, Çanakkale, Kırklareli'de sis nedeniyle görüş mesafesi, yer yer 50 metrenin altına indi.

EDİRNE'DE YOĞUN SİS

Edirne'de yoğun sis hayatı olumsuz etkiledi. Kentte etkisini sürdüren yoğun sis nedeniyle, görüş mesafesi özellikle Tunca ve Meriç nehirlerinin geçtiği çukur alanlarda yer yer 50 metrenin altına düştü.Trafik ekipleri, sisin yoğun olduğu bölgelerde olumsuz bir durumun yaşanmaması için önlem alırken sürücüler sis sebebiyle ana arter ve ara yollarda ilerlemekte zorlandı. Tarihi pek çok yapı da sisin etkisiyle belli belirsiz görünürken, Selimiye Camisi ise bazı noktalardan görülemez hale geldi.Hava sıcaklığının 1 derece olarak ölçüldüğü kentte, sisin etkisini sürdüreceği tahmin ediliyor.

KIRKLARELİ'NDE GÖRÜŞ MESAFESİ 15 METREYE KADAR DÜŞTÜ 

Kırklareli'nde yoğun sis etkili oluyor. Sabah saatlerinde etkili olan sis, sürücü ve yayaları olumsuz etkiledi. Polis, kavşaklarda önlem alarak sürücüleri sis farlarını yakmaları, hız yapmamaları ve trafik kurallarına uymaları konusunda uyardı.Sis nedeniyle görüş mesafesinin 15 metreye kadar düştüğü kentte, bugün hava sıcaklığının en yüksek 11, en düşük 1 derece olması bekleniyor. Sisin perşembe gününe kadar etkisini sürdürmesi bekleniyor.

AĞRI'DA YOĞUN SİS

Ağrı'da etkili olan soğuk hava ve yoğun sis yaşamı olumsuz etkiledi. Gece başlayan ve uzun süre etkili olan sis nedeniyle Ağrı-İran karayolunda görüş mesafesi yer yer 15-20 metreye kadar düştü. Sis nedeniyle sürücüler, hızlarını düşürerek ilerlemek zorunda kaldı.Soğuk hava nedeniyle ev, iş yeri ve araçların camları buz tuttu. Vatandaşlar, battaniye ve naylon sererek araçlarını soğuktan korumaya çalıştı.

ÇANAKKALE BOĞAZI'NDA YOĞUN SİS

Çanakkale Boğazı'nda yoğun sis, deniz ulaşımını olumsuz etkiliyor. Çanakkale Boğazı'nda, sabah saatlerinden itibaren etkisini artıran sis, görüş mesafesinin azalmasına neden oldu.Çanakkale Gemi Trafik Hizmetleri Müdürlüğü (VTS) yetkilileri, gemileri telsizle uyararak boğazı çift yönlü transit gemi geçişlerine kapattı. Sis nedeniyle Çanakkale-Eceabat ve Lapseki-Gelibolu hattındaki feribot seferleri de geçici olarak durduruldu.Yetkililer, sisin etkisini kaybetmesinin ardından trafiğin normale döneceğini bildirdi.