Denizde ölümcül keyif

Sürat motoru ve jetskiler, Bodrum ve kıylarında terör estiriyor. Dışişleri Bakanlığı Protokol Daire Başkanı Hayret Yalav, Göltürkbükü beldesinde yüzerken üzerinden bir botun geçmesi sonucu yaralandı.
Haber: YAŞAR ANTER / Arşivi

MUĞLA - Sürat motoru ve jetskiler, Bodrum ve kıylarında terör estiriyor. Dışişleri Bakanlığı Protokol Daire Başkanı Hayret Yalav, Göltürkbükü beldesinde yüzerken üzerinden bir botun geçmesi sonucu yaralandı.
'Kural tanımaz sürat tutkusu' yüzünden korku plajına dönen Göltürkbükü'nde, dün sabah görenleri şoke eden bir olay yaşandı. Burak Yakak, altı metrelik polyester botla, Hebil Tatil Köyü'nün bulunduğu koyda yüzenlerin arasına daldı. Botun üzerinden geçtiği eski Los Angeles Başkonsolosu Hayret Yalav, baş ve sırtından yaralandı. Universal Bodrum Hospital'e kaldırılan 56 yaşındaki Yalav'ın başının yarıldığı, omuz adalelerinin yırtıldığı belirlendi. Yalav başına gelenler için sert tepki gösterdi: "Gözü dönmüş bu insanlar, kendi zevkleri için yasaları hiçe sayıyor. Denizde serseri mayın gibi dolaşmayı sürdürüyorlar. Denetimlerin çok daha sıkı ve cezaların çok daha caydırıcı olması gerekir."
Yalav'ın yaralanmasına yol açan Yakak'ın deniz aracı kullanma ehliyetinin olmadığı ortaya çıktı. Mahkemede suçlamayı kabul eden Yakak, tutuksuz yargılanacak. Yakak hakkında ehliyetsiz araç kullanmak ve kazaya sebebiyet vermekten dava açıldı.
Sosyete mensuplarıyla işadamı ve sanatçıların rağbet ettiği Göltürkübükü'nde yapılan denetimlerde, koyun yat limanı görünümünü aldığı, jetski ve zodyak botların, şeritlerle ayrılmış güvenlik bölgesini ihlal ettiği ve küçük yaştaki çocukların jetski kullandığı belirlendi. Denetimler sırasında tatilcilerin arasına jetski'siyle dalan A.T.G. adlı bir kişi yakalandı. Sahil Güvenlik görevlisine "Gel seninle şöyle bir içki içelim, bu işi hallederiz" diyen A.T.G., sahil güvenlik komutanlığında ifade verdi. Yetkililer Gürsoy hakkında suç duyurusunda bulundu.


    http://www.radikal.com.tr/7524027524020

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.