'Deniz'de tüm dengeler altüst oldu!

'Deniz'de tüm dengeler altüst oldu!
'Deniz'de tüm dengeler altüst oldu!
Deniz Kuvvetleri'nde Donanma Komutanı Oramiral Nusret Güner sürpriz bir şekilde görevinden ayrıldı. Dengeleri değiştiren istifa nedeniyle Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'na atanacak oramiral kalmadı

Deniz kuvvetlerinde yaprak dökümü sürüyor. Bu kez Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’nın iki numaralı ismi Donanma Komutanı Oramiral Nusret Güner görevinden ayrıldı.

Edinilen bilgiye göre; Donanma Komutanı Nusret Güner, istifa kararını Çarşamba günü Ankara 'ya giderek Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Murat Bilgel'e bildirdi.Oramiral Güner, ardından da emeklilik dilekçesini verdi. Murat Güner'in emeklilik talebi kabul edildi.

Kulislere yansıyan bilgilere göre; istifanın nedeni Murat Güner'in “Balyoz” davasındaki mahkumiyetler ve İzmir 'de açılan casusluk davasına duyduğu tepki. Oramiral Güner'in yakın çevresine "Arkadaşlarımız birer birer hapse atılıyor, elimizden hiç bir şey gelmiyor. Gelmediği gibi bir de buna yardım ediyoruz" dediği öne sürülmüştü. Nusret Güner, emeklilik talebini ilk olarak Kasım ayında gündeme getirdi. Ancak Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Murat Bilgel, "Şu sıradaki bir istifa hepimizi zora sokar. Ocak ayı geçtikten sonra tekrar değerlendirirsin" diyerek dilekçeyi işleme koymadı.


DENİZ KUVVETLERİ KOMUTANI OLACAKTI

Bu gelişme Deniz Kuvvetleri’ndeki komutanlık yapısını da alt üst etti. Nusret Güner, Ağustos ayında görev süresini doldurduğu için emekliye ayrılacak olan Oramiral Murat Bilgel'in yerine Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’na atanacaktı.


ORAMİRAL KALMADI

Bu durumda komutanlığa atanacak oramiral kalmadı. Ağustos ayındaki şurada ya Bilgel'in görev süresi uzatılacak ya da Kuzey Deniz Saha Komutanı Koramiral Bülent Bostanoğlu oramiral rütbesine terfi ettirilerek doğrudan Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’na atanacak. Donanma komutanlığının oramiral olan rütbesinin koramiralliğe indirilebileceği de konuşuluyor.


  http://www.radikal.com.tr/111836911183693

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  TUM DENGELERE BIRSEY OLMAZ - BABATURK

  bu millet fakru zaruret halinde neleri yarattiki, bunlar kucuk isler ve adamciklar

  ... - leonefa

  " (...)cebren ve hile ile aziz vatanın, bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir. bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler. millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir..." son durum işte tam bu, seksenaltı yıl öncesinden görmüş Atatürk olabilecekleri.. asker en büyük engeldi önünüze; şimdi deniz kuvvetlerinin başına geçecek amiral kalmamış..hava kuvvetleri ona keza.. balyoz,ergenekon..çocuklar bile gülüyor bu tiyatroya.. tüm bunlar olurken terör sorunu evrildi Kürt sorununa..memlekette Ermeniler sayıca güdümllenebilecek çoğunlukta olsaydı Ermeni sorununa evrilebilirdi

  alternatif cozum - ckk

  1) disaridan sporcu getirdigimiz gibi oramiral devsirelim. Ismini Turk ismi yapalim. 2) Hukumet kanun hukmunde kararname ile ordudaki "or"larin ucte birini amiral yapsin, aninda cozulur problem :) 3) RTE kendisini fahri oramiral yapip deniz kuvvetleri komutanligini da ustlensin. Her konudan cok iyi anliyor, onu mu beceremeyecek?