Deniz'in organları, 3'ü çocuk 4 kişiye umut oldu

Deniz'in organları, 3'ü çocuk 4 kişiye umut oldu
Deniz'in organları, 3'ü çocuk 4 kişiye umut oldu
Tatil için gittiği Antalya'da trafik kazasında hayatını kaybeden 15 yaşındaki Deniz Temizyürek'in bağışlanan organları 3'ü çocuk 4 kişiye umut oldu.

Ankara 'da oturan, Darüşşifa Sağlık Meslek Lisesi 1'inci sınıf öğrencisi Deniz Temizyürek, tatil için teyzeleriyle hafta sonu Antalya 'ya geldi. Pazartesi günü teyzeleriyle birlikte konakladıkları otelden denize gitmek için çıkan Deniz Temizyürek'e, Belediye Caddesi'nde otomobil çarptı. Kazada ağır yaralanan Deniz Temizyürek, ambulansla Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'ne götürüldü. Yoğun bakıma alınan Temizyürek'in, dün öğle saatlerinde beyin ölümü gerçekleşti. 

Akdeniz Üniversitesi Organ Nakli Koordinatörü Nilgün Keçecioğlu, Deniz Temizyürek'in organlarının bağışlanması için ayrı yaşayan baba Müslüm ve anne Ayşegül Temizyürek ile iletişime geçti. Müslüm Temizyürek, koordinatör Keçecioğlu'nun ikna çalışmaları sonunda bulunan kızının organlarını bağışlamaya karar verdi.

ÇOCUKLARA UMUT OLDU
Deniz'in böbreklerinden biri Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'nde organ bekleyen 10 yaşındaki Şeyma Nur Tekin'e, diğeri ise yine aynı hastanedeki 14 yaşındaki Mahinur Külken'e nakledilecek. Deniz'in kalbi ise Başkent Üniversitesi Ankara Hastanesi'ne götürülerek acil kalp bekleyen 11 yaşındaki Sıla Bora'ya nakledildi. Deniz'in alınan karaciğeri ve korneaları içinse uygun alıcı aranıyor.

BAYRAMDA CENAZE TÖRENİ
Deniz Temizyürek'in cenazesi, Antalya Adli Tıp Kurumu morgunda yapılan işlemlerinin ardından yakınları tarafından alınarak toprağa verilmek üzere Ankara'nın Beypazarı İlçesi Karaşör Köyü'ne götürüldü. Deniz Temizyürek'in cenazesi Ramazan Bayrmı'nın birinci günü olan yarın toprağa verilecek.

Bülent TATOĞULLARI/ANTALYA, (DHA)