Denizin üstünde yedi ton taze balık

Bodrum açıklarında denize bırakılan yaklaşık 7 ton balık, halk tarafından kapışıldı. Gündoğan Küçükbük Koyu açıklarında kimliği belirsiz kişiler, yaklaşık 7 ton kupes ve istavriti 1.5 mil açıkta denize bıraktı.

MUĞLA - Bodrum açıklarında denize bırakılan yaklaşık 7 ton balık, halk tarafından kapışıldı. Gündoğan Küçükbük Koyu açıklarında kimliği belirsiz kişiler, yaklaşık 7 ton kupes ve istavriti 1.5 mil açıkta denize bıraktı. Su üstünde 2-3 kilometrekarelik bir alana yayılan binlerce taze balık olduğunu duyan vatandaşlar teknelerle denize açılarak elleri ve kepçelerle balıkları topladı.
Küçükbük Mahallesi Muhtarı Mustafa Akbulut da tekneyle denize açılarak topladığı 600 kilo balığı halka dağıttı. Akbulut, "Kilosu 5 milyon liradan satılan taze balığın neden denize bırakıldığını bir türlü anlayamadık. 30 yıldır böyle bir şey görmedim" dedi.
Yetkililer, "Balıklarda sağlıksız veya kuşkulanacak bir şey yok. Değerli balıklar. Muhtemelen gırgır ağlarıyla balıkçılık yapan büyük balıkçı kayıklarından birinin ağları toplanırken kayalara takılmış ya da balıkçı daha büyük bir balık sürüsü tespit etmiş, onun peşine takılmak için bu balıkları bırakmıştır" dedi.