Denizin üstüne çadır kurdu

Denizin üstüne çadır kurdu
Denizin üstüne çadır kurdu
Rize'nin Çayeli İlçesi'nde plaj işleten Zafer Koçal, dubaların üzerine yaptığı sala çadır kurdu.

Muhammet KAÇAR

RİZE'nin Çayeli İlçesi'nde plaj işleten Zafer Koçal, dubaların üzerine yaptığı sala çadır kurdu. Geceleri çadırda kalan Koçal, “Çadır, 5 yıldızlı otelde bulamayacağınız konfora sahip” iddiasında bulundu.
Limanköy Mevkii'nde Çayeli Belediyesi'ne ait halk plajını işleten 38 yaşındaki Zafer Koçal, dubalar üzerine 12 metrekarelik sal yaptı. Koçal, kıyıdan 100 metre açıktaki salın üzerine çadır kurdu. İçerisine yatak koyan Koçal, geceleri çadırda kalıyor. Dubayı iple istediği zaman kıyıya yanaştıran Koçal, istediği yerde demir atıyor. Koçal, şöyle dedi:
“Deniz üzerinde çadır o kadar zevkli ve güzel ki 5 yıldızlı otelde bulamayacağınız konfora sahip. Çadıra ilgi ve talep oldukça fazla. Bazı arkadaşlarımız gece burada kalmak istiyor. Gelecek yıl bu şekilde deniz üzerine 20 çadır kuracağım. Konaklamak isteyenlere bu imkanı sunacağım.”
Koçal, eşi ile birlikte çadırda kaldığını belirterek, “Bebek nasıl beşikte sallanır ve mutlu olursa, ben de öyle mutlu oldum. Beşik gibi sabah kadar sallanıyorum. Sabah kalkıyorsun denizin ortasındasın, böyle bir zevk olmaz” diye konuştu. (dha)