Denizli Emniyet Müdürü: Sakızlı provokatörler şehri karıştırdı

Denizli Emniyet Müdürü: Sakızlı provokatörler şehri karıştırdı
Denizli Emniyet Müdürü: Sakızlı provokatörler şehri karıştırdı
Denizli Emniyet Müdürü Zeki Bulut, kentte, enerji dolu bir grup gençle polisi karşı karşıya getirip, daha sonra çıkan olayları gülümseyerek ve sakız çiğneyerek keyifle izleyen provokatörler olduğunu ileri sürdü.

DENİZLİ - Denizli Emniyet Müdürü Zeki Bulut, “Herkes demokratik hakkını elbette kullanacaktır. Ancak, Türkiye ’nin en sakin kentlerinden biri olan Denizli’yi karıştırmak için birileri gençleri fena şekilde kullanıyor. Büyük provokasyon var. 10-15 kişilik bir grup; bu kişileri ben Denizli halkına şikayet ediyorum” dedi.

Denizli’de, dün akşam saatlerinde yaklaşık 200 kişinin 12 Eylül Askeri Darbesi’ni protesto etmek için eylem yaptığını, sonrasında grubun dağıldığını, ancak yaklaşık 50 gencin olay çıkartmak için polise saldırdığını söyleyen İl Emniyet Müdürü Zeki Bulut, provokatör iddiasını ortaya attı... Biber gazı kullanılması nedeniyle vatandaşlardan özür diledi, “TOMA’lardan su sıkıldı, biber gazı atıldı. Esnaf ve halktan özür diliyorum. Ancak, polis iki saati aşkın süre sabırla bekledi. Her türlü provokasyona, tahriklere rağmen sadece bekledik. Çünkü, bu ülkede yaşayan herkesin eylem yapma hakkı vardır. Ancak, Türkiye’nin en sakin kentlerinden biri olan Denizli’yi birileri karıştırmak istiyor. Bunun için de gençler kullanılıyor” dedi.

DENİZLİLERE ŞİKAYET ETTİ
Yaşananlara tepki gösteren Emniyet Müdürü Bulut, “Denizli’de 10-15 kişilik bir grup var. Bu kişileri kınıyorum. Bunları Denizli halkı da biliyor ve ben onları Denizli halkına şikayet edyorum. Dün akşam gördük ki eylemi organize edenler, bir grup heyecanlı genci polisin üzerine sürdü. Taş ve cam şişelerle saldırıya geçtiler. Polis de kendini savundu ve gazla karşılık verdi. Gençlerimizle polis karşı karşıya gelirken, eylemi organize edenler yanımıza kadar gelip olayları büyük bir keyifle, sakız çiğneyerek izlediler. Onlar kendilerini çok iyi biliyor” diye konuştu.

Denizli’de toplum huzurunu bozma adına büyük bir provokasyonun söz konusu olduğunu ileri süren Emniyet Müdürü Bulut, “Halkımız provokasyonlara gelmesin. Gençlerimiz heyecana kapılıp, bu kişilerin gazına gelip, polise saldırmasın. Hak arayan, hak aramak isteyen, sesini duyurmak isteyen her insanımız elbette eylem de basın açıklaması da yapacak” dedi. (Ferah IŞIK/DHA)


  http://www.radikal.com.tr/1150655115065511

  YORUMLAR
  (11 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  sakiz - nofunny

  ben sakizdan nefret ederim ama simdi cigniyorum butun provokatorlere duyurulur

  Samanyolu TV İzlenmiş - yasakilac

  Geçen gün aynı senaryoyu Suriye ile ilgili samanyolu tv dizisinde görmüştüm. Neredeyse tıpatıp aynı idi. Acaba komiser arkadaş da bu diziyi izliyor olmasın sakın.

  Devlet'in polisinden Ağıza Sakız hikayeler - blueknife

  #DİRENSAKIZ...

  Bir emniyet klişesi. - UNITAD

  Polisteki mantığı anlamak zor değil.Eylem yapmak herkesin hakkı deyip arkasından fişlemek bir polis klişesidir. Eylem yapanlara provokatör damgası vurmak çok basittir. Demokratik bir kafanın esamesi yoktur bu mantıkta. Polisle çatışmayı, anayasal hakkını kullanan insanların keyfi yaptıkları birşeymiş gibi konuşuyorlar.Polisle niye çatışıyorlar demiyor kimse. Müdüründen en basit polisine kadar zihniyet aynıdır.

  İçişleri Bakanı - berkayhür

  Gözünü açıp biraz iş yapsa nasıl olur acaba? Ali İsmail'in vucudu toprak olmadan emniyet müdürünün yaptığı açıklamaya bakar mısınız. 15-16 kişi var, onları denizliliere şikayet ediyorum. Şayet meşe odunu falan varsa etrafta yakaladığınız yerde öldüresiye dövün, hatta tekmeyle kafasını ezin, öldürün; biz Ethem'in de Ali İsmail'in de Atakan'ın da katillerini koruduk hiç korkmayın" diye açıklama yapabiliyor. Helal olsun. Durmak yok, lince devam. 28 şubatta neredeydiniz bilemedim yanlız, bir çıkaydınız da tankların önünde duraydınız. Şu 15-16 kişilik grup kadar olamadınız.

  sakız mı? - miyazaki

  vay ahlaksızlar bi de sakız çiğnemişler. ah çapulcular ah. herşey bu sakız çiğneyenler yüzünden oluyor zaten.ülke ne hale geldi lan sizin yüzünüzden.bunlar hep dış mihrakların işi. o yüzden dikkatli olmak lazım. bence denizlideki tüm sakızlar hatta tüm ülkedeki sakız fabrikaları sakız ağaçları derhal toplanmalı kesilmeli ve sorumlular sakız ağacında ipe geçirilmeli...

  Şekersiz mi?? - deephouse

  Sakız çiğnemeyi sizden öğrenecek değiliz:)