Denizli'de 'Atatürk resmini söktürmeyiz' gerginliği

Denizli'de 'Atatürk resmini söktürmeyiz' gerginliği
Denizli'de 'Atatürk resmini söktürmeyiz' gerginliği
Denizli'de bir sürücünün otomobilin kaportasının üzerine yapıştırdığı Atatürk çıkartmasının trafik polisi tarafından kaldırılmak istenmesi tepkiye neden oldu. Çevrede toplanan çok sayıda kişi, Atatürk çıkartmasının sökülmesine itiraz etti.

 

DENİZLİ - Olay, Doktorlar Caddesi'nde önceki gün  saat 14.00 sıralarında meydana geldi. Serdar Şenocak yönetimindeki 09 ZC 224 plakalı otomobil, uygulama yapan trafik polisi tarafından durduruldu. Polis, otomobilin motor kaputu üzerindeki Atatürk çıkartmasının kurallara aykırı olduğu gerekçesiyle sökülmesini istedi. Ancak sürücü Şenocak itiraz edince gerginlik çıktı. Bu sırada çok sayıda kişi otomobilin etrafında toplanıp, Atatürk çıkartmasının sökülmesine itiraz etti. Zaman zaman toplanan kişilerle, polisler arasında sert tartışmalar yaşandı. Polisler, olayın Atatürk'le ilgisinin olmadığını, trafik kurallarına aykırı olduğunu anlatmaya çalıştı. Tartışmalar yatışmayınca olay yerinde Emniyet Müdür Yardımcısı Mehmet Kocatürk olay yerine geldi. Kocatürk, vatandaşları sakinleştirmeye çalıştı. Daha sonra otomobil sürücüsü çıkarmayı söktürmeden, olay yerinden ayrıldı. (DHA)


  ETİKETLER:

  Atatürk

  ,

  zaman

  ,

  emniyet

  http://www.radikal.com.tr/1160761116076111

  YORUMLAR
  (11 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Merak? - brotherlouie

  Acaba o arabada Atatürk yerine pazardan kadınlara muz almayı yasaklayan, kız çocuklarının 9 yaşında evlenmelerini yasallaştırmaya çalışan Rabiacıların veya Vahdettincilerin osmanlı tuğrası (İngiliz kraliçesi Victoria tarafından dizayn ettirilen) çıkartması olsaydı AKP'nin polisinin tavrı ne olurdu diye düşünmeden edemiyor insan?

  Anlatmaya çalışmışlar ama anlatamamışlar. - feg

  İşte bu haberde polislerin anlatmaya çalıştığı olayın ATATÜRK olmadığını ve anlatamadıkları yazılmış. Ama hatırlanırsa Gezi olaylarında da olayın parktaki ağaçlar değil yaşam hakkına ve özel hayata müdahale olduğu polislere anlatılmaya çalışılmış ve anlatılamamış bunun sonucunda da kör olan ve ölen insanlar olmuştu. Şimdi ne anlatmaya çalışıyorlar diye kim uğraşır ki.

  bozuk para - Bratz

  Hiçbir ülkede siyasi liderlerin ölümünden sonra bile bu kadar anıldıgını ve karşıt görüşlüler için kullanıldıgını sanmıyorum. Bize öyle bi empatize edilmiş ki öyle güzel beyinlerimizin içine sokulmuş ki, abuk subuk her yerde bir resimi, bir yazısı görülebilir.

  ... - LoremIpsum

  Kamu görevlisine karsi görevini yapmasini engellemek mustafa kemalin tek basina kendi cabasiyla kurdugu Türkiye Cumhuriyeti devletinin kanunlarina göre alti aydan üc yila kadar hapsi gerektiriyor. Simdi kanunlarin geregini yerine getirmeyen memurlar hakkinda görevini kötüye kullanmak sucundan dava acilmali, görevlerinden men edilmeliler. Bu kanunlari marslilar cikarmadi!

  KENDİNİZE GELİN BİRAZ! - kl888

  Allah aşkına sanki o arabaların arkasındaki "gökte yıldız olsam ilk sana kayardım", "tüplü ve öfkeli", "hedefimiz ibre sonu, Allah'ım sen bizi koru", "huzur na'mazda'" gibi saçmasapan her yazıyı kaldırdınız da bi Atatürk resmi kalmıştı. Kendinize gelin biraz!!!

  Vay canına!.. - savassarioglu

  Minibüslerdeki disko ışıkları, trafikteki araçların arasından yılan gibi kıvrılmalar, cankurtarana yol vermeyecek kadar servis şeridi ihlalleri, arkadaş selamlamak dahil arzuya göre korna çalmalar hatta kişisine göre ehliyetsiz araba kullanarak masum bir yayayı katletmek bile trafik açısından sakıncalı değil, tek renkli bir çıkartma sakıncalı.

  bu bir provakatif işgüzarlıktır. - okkes cavus

  atatürkü toplum çok saygı duyup, bir kurtarıcı olarak gördüğü için. minnet duygusuyla resimlerini evinde arabasında bulundurmasında yasal bir engel yok. bazı görevlilerin toplumun değerlerine dil ve el uzatması çok manidar. bu olaylar farklı mecralara giderek olay çıkara bilir. tamiri mümkün olmaya bilir. siz sevmiyor olabilirsiniz sizin görevli olmanız halkın iradesine saygısızlığı emretmez. bu günlerde bazı hassasiyetler kaşınmaya çalışılıyor. çok dikkatli ve mantıklı saygı kurallarını aşmamak lazım. devletin memuru halkın memurudur halkı sevmeli saymalı saygılı olmalıdır.