Denizli'de soba faciası: 3 ölü

Denizli'de soba faciası: 3 ölü
Denizli'de soba faciası: 3 ölü
Denizli'nin Güney ilçesinde, kömür sobasından sızan karbonmonoksit gazından zehirlenen Esat Özçelik, eşi Eşe Özçelik ve kızları Sultan Özçelik yaşamını yitirdi.

DENİZLİ - Denizli'nin Güney İlçesi'nde kömür sobasından sızan karbonmonoksit gazından zehirlen aynı aileden 1'i çocuk 3 kişi yaşamını yitirdi.

Bugün saat 08.00 sıralarında kendisiyle aynı ismi taşıyan torunu Sultan Özçelik'in (6) okula gitmek için evden çıkmadığını fark eden Sultan Özçelik, merak edip, kontrole gitti. Kapıya çalmasına rağmen açan olmayınca, kendisindeki anahtarla içeri giren Özçelik, bir tekstil atölyesinde işçi olarak çalışan oğlu Esat (25), gelini Eşe (25) ve torunu Sultan Özçelik'i yataklarında hareketsiz şekilde buldu. Tüm çabalarına rağmen üçünü de uyandırmayı başaramayan Sultan Özçelik, bir terslik olduğunu düşünerek feryat etmeye başladı.

Özçelik'in feryadına koşan komşuları durumu jandarma ve 112 Acil Servis'e bildirdi. Olay yerine gelen sağlık ekipleri genç çift ve çocuklarının kömür sobasından sızan gazdan zehirlenip, yaşamlarını yitirdikleri belirlendi. Hayatlarının baharında yaşamlarını yitiren Esat, Eşe ve Sultan Özçelik'in ölümleri yakınlarını ve mesai arkadaşlarını yasa boğdu.

Genç çiftin, çalıştıkları Menderes Tekstil'deki işlerinden dün saat 23.30'da gece vardiyasından çıkıp, kızları Sultan'ı babaannesinden alarak döndükleri tek katlı, müstakil evlerinde sobayı yakıp, uyudukları belirlendi. Özçelik çifti ve kızlarının cesetleri savcı ve jandarmanın olay yerinde yaptığı incelemenin ardından otopsi yapılmak üzere Güney Devlet Hastanesi Morgu'na kaldırıldı. Jandarma, soruşturmanın sürdüğünü bildirdi.

(Ramazan ÇETİN / DHA)