Denktaş tavsiyesi

KKTC Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş, Kıbrıs halkına, "Türkiye'nin Kıbrıs konusunda devlet olarak söylediğine bakın" çağrısı yaptı.

LEFKOŞA/KARPAZ - KKTC Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş, Kıbrıs halkına,
"Türkiye'nin Kıbrıs konusunda devlet olarak söylediğine bakın" çağrısı yaptı.
'Hayır' kampanyasına hız veren Denktaş, Dipkarpaz, Sipahi ve Yeni Erenköy köylerini ziyaret etti. Denktaş, bir vatandaşın, "Türkiye hükümeti plana 'Evet deyiniz' çağrısı yaptı. Biz kimi dinleyelim?" diye sorması üzerine, "Türkiye'nin devlet olarak söylediğine bakınız" derken, şu mesajları verdi:
Hayırda hayır vardır: Dışarıdan 'Evet' denilmesi için telkinler yapılıyor. Burada yaşayacak olan bizleriz. 'Hayır' dersek, dünyaya egemenliğe, devlete sahip çıktığımızı göstermiş olacağız. Rumlar 'Hayır', Türkler 'Evet' derse KKTC tanınır' açıklamaları aldatmacadır.
AKEL'inki taktik açıklama: Rumların plana karşı çıkmaları bir oyun. 'Evet' diyecekleri inancındayım. Onlar 'Evet', biz de 'Evet' dersek, biz hapı yuttuk. Bir daha bu memleketin içinde başımızı kaldıramayız.
Bana göçü yaşatmayın: KKTC sizlerin eserinizdir. Nasıl meydana geldiğini, meydana gelinceye kadar neler çektiğinizi bir düşünün. O günleri ben yaşamak istemem. Bana bunu yaşatmak hakkınız da yoktur.
Erdoğan'a yanıt: İsviçre sürecinde yöneltilen sorulara 'Öyle olsun böyle olsun' diye yazılı yanıt verdim. Buna karşın her gönderdiğim yazının başına 'Annan Planı kabul edilmez' diye yazdım.