Denktaş'ın torunu kendini vurdu

Denktaş'ın torunu kendini vurdu
Denktaş'ın torunu kendini vurdu
KKTC'nin Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş'ın torunu Can Denktaş, yıllar önce bir kazada ölen babasının mezarı başında kendini vurdu. Denktaş'ı intihara sürükleyen nedenin, ekonomik sıkıntılar olabileceği belirtiliyor.

ANKARA - KKTC'nin kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş'ın torunu Can Denktaş, babasının kabri başında intihar girişiminde bulundu. 

Edinilen bilgiye göre, Can Denktaş, Lefkoşa Belediyesi Mezarlığı'nda, babası Raif Denktaş'ın kabri başında, kendisine ait tabancayla karın bölgesine ateş ederek intihar etmeye kalkıştı. 

Mezarlık görevlileri tarafından Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi'ne kaldırılarak ameliyata alınan Can Denktaş'ın sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu belirtildi. 

Rauf Denktaş'ın, yıllar önce bir trafik kazasında hayatını kaybeden büyük oğlu Raif'ten torunu olan Can Denktaş'ı intihara sürükleyen nedenin, içinde bulunduğu ekonomik sıkıntılar olabileceği öne sürülüyor. 

Can Denktaş, yaklaşık iki sene önce de kredi borcunu ödeyemediği için tutuklanmış, babaannesi, Rauf Denktaş'ın eşi Aydın Denktaş'ın cezayı ödemesi üzerine serbest bırakılmıştı. 

Can Denktaş'ın yaşadığı ekonomik sıkıntılara, bir dönem eğlence sektörüne yaptığı yatırımların karşılığını alamayarak, borçlarını ödeyemez hale gelmesinin neden olduğu ifade ediliyor. Can Denktaş aleyhine, borçları nedeniyle Lefkoşa ve Girne mahkemelerinde çok sayıda dava olduğu da ifade ediliyor. 


AA - hurriyet.com.tr