Deprem durdu hayat canlandı

Pazartesi akşamı başlayan ve çoğunluğu Gökova Körfezi merkezli 550'den fazla sarsıntıya yol açan deprem fırtınası dördüncü günde hız kesti. Dün gece yarısından sabah saat 11.04'e kadar Gökova Körfezi merkezli biri 3.3, diğerleri 3.2 olan sadece altı sarsıntı kaydedilmesi, depremlerden en çok etkilenen turizmin gözde merkezi Bodrum'da yerli ve yabancı konukların rahatlamasına yol açtı.
Haber: YAŞAR ANTER / Arşivi

MUĞLA - Pazartesi akşamı başlayan ve çoğunluğu Gökova Körfezi merkezli 550'den fazla sarsıntıya yol açan deprem fırtınası dördüncü günde hız kesti. Dün gece yarısından sabah saat 11.04'e kadar Gökova Körfezi merkezli biri 3.3, diğerleri 3.2 olan sadece altı sarsıntı kaydedilmesi, depremlerden en çok etkilenen turizmin gözde merkezi Bodrum'da yerli ve yabancı konukların rahatlamasına yol açtı.
Ağan: Durum sakin
Dört gündür süren deprem fırtınasının dinmesiyle Bodrum'da sahiller yeniden dolup taştı, tekneler mavi tur yolculuklarına çıktı. Deprem fırtınası nedeniyle Bodrum'da rezervasyon iptalleri de olmadı. Bodrum Belediye Başkanı Mazlum Ağan, "Depremlerin art arda gelmesi kısa süreli tedirginliğe yol açsa da, turizm sezonunun ortasında morallerimiz bozulmadı. Gerekli tedbirleri alıp, halkı doğru bilinçlendirdikten sonra, herkesin gönül rahatlığı içinde tatiline devam etmelerini sağlıyoruz" dedi.
Demir: İptal yok
TÜRSAB Bodrum Yürütme Kurulu Başkanı Nasih Demir de bölgeye turist taşıyan 45 tur operatörü ve seyahat acentesinden kesinlikle herhangi bir iptal olmadığını söyledi. Demir, "Depremi fırsat bilerek dedikodu üretip iptallerin olduğunu söyleyenler var. Kimse inanmasın.
Ne yerli ne de yabancı acentelerden hiçbir iptalimiz söz konusu değil. Dünyanın herhangi bir yerinde yaşananlar Bodrum'da yaşandı, belki de bitmek üzere. Morallerimiz yüksek, rezervasyonlarımız kasım sonuna kadar devam ediyor" diye konuştu.