Deprem korkusu sokakta sabahlattı

Deprem korkusu sokakta sabahlattı
Deprem korkusu sokakta sabahlattı
Merkez üssü Bolu'nun Ulumescit köyü yakınları olan 4,8 büyüklüğünde deprem meydana geldi. İstanbul ve Ankara'da da hissedilen deprem kentte paniğe yol açarken bir çok kişi yeni deprem endişesiyle sokakta sabahladı.

BOLU - ANKARA - Merkez üssü Bolu'nun Ulumescit köyü yakınları olan 4,8 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesinin internet sitesinde yer alan bilgiye göre deprem, merkez ilçeye bağlı Ulumescit köyünün batısında saat 22.49'da gerçekleşti.

Bolu'da meydana gelen 4.8 büyüklüğündeki deprem paniğe neden oldu. Çevre il ve ilçelerden de hissedilen deprem sırasında pencereden atlayan bazı kişiler yaralandı. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü'nden alınan bilgiye göre bugün saat 22.49'da merkez üssü Bolu'nun Ulumescit Köyü olan 4.8 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem sırasında korkuya kapılanlar panik içerisinde evlerinden dışarı çıktı. Deprem Düzce, Karabük ve Bartın'da hissedildi. Bolu'da deprem sırasında paniğe kapılarak pencereden atlayanların olduğu öğrenildi. 


3 DEPREM DAHA YAŞANDI 

Saat 22.49'de merkez üssü Ulumescit olan 4.8 büyüklüğündeki depremin ardından küçük çaplı depremler meydana geldi. Saat 22.51'de merkez üssü Bünüş olan 3.7, saat 22.55'de merkez üssü Tarakçı olan 2.3 ve saat 23.03'de yine merkez üssü Ulumescit olan 2.8 büyüklüğünde depremler meydana geldi.

Bolu'da meydana gelen deprem paniğe neden oldu. Merdivenlerden düşen ve bayılan 3 kişi Köroğlu Devlet Hastanesi'ne kaldırılırken, 112 Acil Servis ekipleri ise paniğe kapılarak rahatsızlananlara olay yerinde müdahalede bulundu. Deprem nedeniyle sokağa çıkan vatandaşlar, bir süre bekledikten sonra evlerine döndüler. Yurtlarda ve evlerde kalan öğrenciler ise korku nedeniyle parklarda oturdular. Depremin merkez üssü Ulumescit Köyü Muhtarı Mustafa Öztürk köylerinde herhangi bir hasar olmadığını söyledi.

Kızılay Bolu Şubesi Başkanı Hüseyin İka, Ulumescit Köyü'ne giderek incelemelerde bulundukları, köyde ve bölgede herhangi can ve mal kaybının olmadığını söyledi.

Bolu Valisi İbrahim Özçimen ise, "Şu an sıkıntı olacak bir durum ile karşı karşıya değiliz. Depremin ardından merkez üssü ve çevre köylere jandarma ekiplerimiz çıktı. Bolu'da da polis ve belediye ekiplerimiz incelemelerde bulundular. Daha önce deprem yaşayan bir il olduğumuz için insanlar panikle sokaklara fırladılar. Depremin öncü mü, artçı mı olduğu konusunda henüz net bir bilgimiz yok. Şu an bir problem ile karşı karşıya değiliz" dedi.

(DHA - AA)


  http://www.radikal.com.tr/116268411626841

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  felaket her an olabilir - bizeke

  Bolu depremi ne ki! Beklenen Marmara depremiyla Adlandırılan istanbul depremi ülkenin sonu olacak. Gerçekten de İstanbul için yapılan ulaşım yolları takdir edilecek boyutta.Yapanlara bir İstanbul'lu olarak teşekkür ederiz.Ancak İstanbul 16 milyonluk bir şehir haline nasıl getirildi? Anadoludan bu kadar göç neden oldu? neden önlenemedi? İstanbul yaşanacak yer olmaktan neden çıktı?Bu kadar özel oto üretimi neden teşvik edildi ? bu konuda neden önlem alınmadı?Gecekondu yapımına izin verildi hatta teşvik edildi. Kaçak yapıların yapılmasına neden göz yumuldu? Peki bunlar oldu şimdi ne yapalım denilebilir.Şimdi esas sorundan bahsedeceğim.Tüm deprem uzmanları Marmara bölgesinde çok kuvvetli bir deprem olacağını bara bara söylüyorlar.Özellikle İstanbul Türkiye'nin kalbi. Burada kesin olarak olacağı bir deprem konusunda siyaset kurumundan hehangi bir önlem alındığını , bundan bahsedildiğini,hatta siyasi parti proğramlarına ve söylemlerinde bu tehlikeden bahsettığini duydunuz mu? cevabın hayır olduğunu söylediğinizi zannediyorum. Marmara depremi ülkenin sonu olacağını tahmin etmek zor olmasa gerek.Ekonomini finans piyasamızın kalbi bu şehirde. Yukarıda takdir ve teşekkürle karşıladığım hizmetlerin ne hale geleceğini bir düşünün .Belki de kullanılacak ne köprü kalacak ne tüp geçit ne de yollar.İstanbulda ölenlerin sayıları 100000 leri yaralanıp tedavi edilemetenlerin sayısı da milyonları bulacak. Bu konuda siyasilerden tık yok.Tekrar söyleyeyim. Yapılan hizmetlerin hiçbiri depremi önlemeyle ilgisi yok. Oysa hayati sorun Beklenen Marmara depremidir.