Deprem yardımlarını pazarda satmışlar

Deprem yardımlarını pazarda satmışlar
Deprem yardımlarını pazarda satmışlar
Mersin'de, BDP'liler tarafından Van depremi sonrası depremzedeler için toplanan yardım malzemelerinin pazarda satıldığı iddiasıyla soruşturma başlatıldı.

 MERSİN - Merkez Akdeniz ilçesinde Güneş ve Şevket Sümer Mahallelerindeki bazı depolarda terör örgütü PKK 'ya gelir elde etmek için malzeme satıldığı yönünde bilgi alan polis ekipleri depolara baskın düzenledi.

Depolarda, içinde kullanılmış ve kullanılmamış kıyafetler, battaniye ve nevresim takımlarının bulunduğu bin 128 çuval ele geçirildi.

Eşyaların, 2011 yılında Van 'da meydana gelen depremin ardından BDP 'liler tarafından, Mersin'deki çeşitli mahallelerde depremzedeler için düzenlenen yardım kampanyasında toplandığı belirlendi.

‘MASRAFLARI KARŞILAMAK İÇİN…’

Baskın sırasında kaydedilen görüntülerde, depoda bulunan ve depo sorumlusu olduğu belirtilen BDP Akdeniz ilçe yönetiminden A.K'nın polisin sorularına verdiği yanıtlar da yer alıyor.

Yardım malzemelerinin geçen yıl BDP Akdeniz ilçe teşkilatı adına toplandığını anlatan A.K, bu malzemelerin bir kısmının masraflarını karşılamak üzere satıldığını ifade ediyor.

A.K'nın ifadesini alan polis ekipleri, depoları mühürledi.

Ele geçirilen eşyalara el konulduğu, olayla ilgili soruşturma başlatıldığı bildirildi. (aa)


  ETİKETLER:

  BDP

  ,

  Akdeniz

  ,

  PKK

  ,

  Van

  ,

  Mersin

  ,

  Soruşturma

  ,

  Güneş

  ,

  ilçe

  ,

  baskın