'Depremlerde can kaybı yok'

Muğla Valisi Hüseyin Aksoy, sabaha karşı meydana gelen iki depremde can kaybı olmadığını açıkladı.

Muğla Valisi Hüseyin Aksoy, merkez üssü Muğla'nın Milas ilçesine bağlı Bozalan Köyü olan 5.1 büyüklüğündeki deprem nedeniyle herhangi bir can kaybının olmadığını söyledi.
Aksoy, 01:48'de meydana gelen ve Milas başta olmak üzere Muğla Merkez, Marmaris, Datça ve Aydın'da hissedilen depremin çok fazla paniğe yol açmadığını kaydetti. Sayıları az da olsa bazı vatandaşların sarsıntıdan sonra sokaklara çıktığını belirten Vali Aksoy şöyle dedi: "Depremin ardından şu ana kadar bize can kaybı bilgisi gelmedi. Milas, Bodrum, Marmaris ve Datça kaymakamları ve jandarma ile görüştüm. Onlara şimdiye kadar bina hasarıyla ilgili herhangi bir bilgi ulaşmamış. Depremden sonra ilgili Vali Yardımcısı'nın koordinasyonunda bir Kriz Masası oluşturduk. Muğla'da günlük yaşam normal seyrinde. 5.1'lik depremin ardından zaman zaman artçılar meydana geldi. Bu artçıların en büyüğü saat 06.35'te Milas'ın Bozalan Köyü'ne yakın olan Mazıköyü'nde hissedildi. Bu artçının büyüklüğü, 4.7'dir. Tüm önlemleri almış bulunuyoruz."
Bu arada Marmaris'te deprem sırasında paniğe kapılan İzzet Barış, oturduğu evin penceresinden atladı. Vücudunun çeşitli yerleri cam kırıklarıyla yaralanan Barış ile yine aynı şekilde paniğe kapılıp balkondan atlayıp kol ve bacağında kırıklar oluşan iki kişi, Marmaris Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alındı.