Depremzedeler valiliğe yürüdü: 15 gözaltı

Hakkari'de kurulan çadırların yazlık olduğunu öne süren depremzedeler valiliğe yürüdü, AKP il merkezini taşladı. Olaylarda 15 kişi gözaltına alındı.

Hakkari'de bir grup depremzede, 'kurulan çadırların yazlık olduğu ve yetkililerin olaya duyarsız kaldığı' gerekçesiyle valiliğe yürüdü. Çıkan olaylarda 15 kişi gözaltına alındı.
Hakkari'de geçen salı akşamı meydana gelen ve iki gündür devam eden depremler nedeniyle geceyi sokakta geçiren bazı vatandaşlar, 'Vali istifa', 'Başbakan nerede' diye slogan atarak Valilik binasına yürüdü. Valilik balkonundan vatandaşlara seslenen Vali Erdoğan Gürbüz, yaşananın bir doğal felaket olduğunu, sıkıntıların giderilmesi için yoğun çaba harcadıklarını söyledi. Vatandaşları provokasyonlara kanmamaları konusunda uyaran Gürbüz, bütün kamu binaları ile okul ve yurtları halkın hizmetine sunduklarını bildirdi. Gürbüz, her mahalleden seçilecek temsilcilerle görüşmeye hazır olduğunu da kaydetti.
Gürbüz'ün açıklamalarının ardından protestoyu sürdüren grubu dağıtmak isteyen polis, biber gazı kullandı ve havaya ateş açtı. Müdahalenin ardından ara sokaklara dağılan ve AKP il binasının camlarını kıran gruptan 15 kişi gözaltına aldı. Bu arada, grubu sakinleştirmek isteyen Belediye Başkanı SHP'li Metin Tekçe de biber gazından zehirlenerek Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.


    http://www.radikal.com.tr/7359797359790

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.