Depremzedeye ikiz çocuk tesellisi

17 Ağustos depreminde Gölcük Değirmendere'de kızları 25 yaşındaki Duygu, 23 yaşındaki Derya ile üç aylık torunlarını ve damatlarını kaybeden...

ESKİŞEHİR - 17 Ağustos depreminde Gölcük Değirmendere'de kızları 25 yaşındaki Duygu, 23 yaşındaki Derya ile üç aylık torunlarını ve damatlarını kaybeden Hayri-Remziye Potoğlu çiftinin ikiz çocukları oldu.
Tüm riskleri göze alarak hamile kalıp doğum yapan 46 yaşındaki Remziye Potoğlu, "İki kızımız vardı. İkisini de depremde kaybettik. Acımızı biraz olsun hafifletmek için riski göze alarak hamile kaldım. Allah bana kaybettiğim iki kızımın yerine ikiz kız verdi. İkizlere ölen kızlarımız Duygu ve Derya'nın adlarını verdik" dedi.
49 yaşında yeniden baba olan emekli astsubay Hayri Potoğlu ise duygularını şöyle anlattı: "Riskler nedeniyle, eşimin 9 aylık hamilelik dönemi 900 yıl gibi geldi. Sonunda bebeklerimiz sağlıklı olarak dünyaya geldi. Bebekler ölmesin, herkes görevini dürüst olarak yapsın. İnşaatların temelinden çalacaklarına, keşke penceresinden, camından çalsalardı da insanlar ölmeseydi."