Depresyondaki köpeğe ilaç tedavisi

Depresyondaki köpeğe ilaç tedavisi
Depresyondaki köpeğe ilaç tedavisi

Börü (solda) ve Çelikmasat, Zoro?nun yemeden içmeden kesildiğini anlattı. FOTOĞRAF: DHA

Haber: İSMAİL AKKAYA / Arşivi

KONYA - İlk sahibi tarafından terk edilen kaniş cinsi ‘Zoro’ depresyona girince, ikinci sahibinden de oldu. Elma ve salatalık yemeyi bile bırakan Zoro’nun depresyondan kurtulması için barınakta tedaviye başlandı. İlk sahibi tarafından Konya Büyükşehir Belediyesi Başıboş Hayvanları Barındırma Merkezi’ne bırakılan Zoro, Hale Çelikmasat’a veilmişti. Ancak Çelikmasat, Zoro’yu üç günde geri getirmek zorunda kaldıklarını anlattı:
“İlk gün çok sessizdi. Diğer günler kâbus giyidi. Birden hırçınlaştı, evde eşyaları parçaladı. Hiçbir şey yemedi. İlk sahibini aradım. Elma ve salatalık sevdiğini söyledi. Biz de yedirmek istedik, kabul etmedi. Komşularımızı da rahatsız ettiğimiz için barınağa geri getirdik. Oğlum Gökberk, onu çok sevmişti. Fakat ‘Zoro’, depresyona girdi. Hayvanlar adeta bebek gibiler, anne ve baba olarak gördükleri sahiplerinin sürekli yanında olmalarını istiyor.”
Barındırma merkezi sorumlusu Ümit Börü de üzgün: “Depresyona giren köpekler intihar edercesine yemek yemiyor. Daha öncede yedi köpeğimiz bu şekilde ölmüştü. Zoro da çok kötü durumda. Ağlıyor ve sürekli vücudu titriyor. Kurtarmak için ilaçlı tedaviye başladık.”