Dereye düşen Berkan'dan haber yok

Ailesiyle gittiği piknik alanında İSKİ'nin atıksu kolektör çalışması yaptığı Çırpıcı Deresi'ne düşüp kaybolan beş yaşındaki Berkan Dağıstan, dün de bulunamadı.

İSTANBUL - Ailesiyle gittiği piknik alanında İSKİ'nin atıksu kolektör çalışması yaptığı Çırpıcı Deresi'ne düşüp kaybolan beş yaşındaki Berkan Dağıstan, dün de bulunamadı. İSKİ ekiplerinin arama çalışmaları gün boyu devam etti ancak Berkan'ın izine ulaşılamadı. Berkan'ın ailesi ve yakınları ise olay yerinde çalışmaları izledi.
'Burası şenlik yeri'
Berkan'ın akrabalarından Aslan Hızlı ise "O bölge pis kokuyor neden orada piknik yaparlar ki" şeklinde açıklama yapan İSKİ yetkililerine tepki gösterdi. Hızlı, "Çırpıcı Şenlikleri burada düzenleniyor. Madem piknik alanı değil, neden çocuk oyun alanları var?" dedi.
İSKİ'den dün yapılan açıklamada, kolektör bacalarında ızgaralar bulunduğu ve bu kollektöre bir çocuğun girmesinin mümkün olmadığı belirtilerek, "İSKİ'nin olayla ilgili herhangi bir ihmali söz konusu değildir" denildi. Bu arada İSKİ'nin önlem almadan çalışma yaptığı ve Berkan'ın dereye düştüğü korkuluksuz bölge dün polis şeridiyle çevrildi.


    http://www.radikal.com.tr/7492137492130

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.