Dereyi pes ettirmeye kararlı!

Dereyi pes ettirmeye kararlı!
Dereyi pes ettirmeye kararlı!

Mehmet Songun, beşinci kez aynı yerden aynı dereye düştü. FOTOĞRAF: TUFAN HAMARAT / DHA

Haber: TUFAN HAMARAT / Arşivi

İZMİR - Kestirmeden gitmek istediği sanılan Mehmet Songun, altı metreden dere yatağına düştü. İtfaiye ve vinç yardımıyla dere yatağından çıkartılan Songun’un daha önce dört kez aynı yerden, aynı şekilde düştüğü anlaşıldı.
Kaza, dün sabah 01.30 sularında, İzmir’in Kahramanlar Semti’nde meydana geldi. İddiaya göre, bir süre alkol alan, işsiz Mehmet Songun, Hilal Mahallesi’ndeki evine gitmek için yola çıktı. Yolunu kısaltmak isteyen Songun, dere yatağının üzerindeki demiryolunu kullanarak karşıya geçmek istedi. Songun, dengesini kaybedince 6 metre yükseklikten dere yatağına düştü. Bağırarak çevreden yardım isteyen Songun’u duyanlar durumu polis ve itfaiye ekiplerine bildirdi. İtfaiye ekiplerinin vinç yardımıyla indirdiği sedyeye konulan Songun, dere yatağından çıkartılarak ambulansa bindirildi. Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılan Songun’un hayati tehlikesinin bulunmadığı öğrenildi.
Mehmet Songun’u tanıyan çevredekiler ve polis, daha önce de dört kez aynı yerden dere yatağına düştüğünü belirtti. Songun’un, yolunu kısaltmak için demiryolunun hemen yanındaki köprüyü kullanmadığı sanılıyor. Polis olayla ilgili soruşturma başlattı.