Derik'te rötarlı TEOG

Derik'te rötarlı TEOG
Derik'te rötarlı TEOG
Mardin'in Derik İlçesi'nde 26 Kasım tarihinde başlayan sokağa çıkma yasağı nedeniyle ertelenen Temel Eğitim'den Ortaöğretim'e Geçiş (TEOG) ikinci gün sınavı bugün yapıldı.

RADİKAL - 25 ve 26 Kasım günleri yurt genelinde yapılan TEOG sınavında Derik'te de öğrenciler 25 Ekim günkü sınavlara katıldı. Anvak 25 Kasım günü saat 24.00'den itibaren sokağa çıkma yasağı ilan edilince öğrenciler 26 Kasım günü yapılan sınavlara katılamadı.

Milli Eğitim Bakanlığı, 25-26 Kasım'da yapılan sınav sonrası okul müdürlükleri aracılığıyla, mazeretlerini önceden bildiren, sınav günü mazeretli yada mazeretsiz sınavlara girmeyen öğrencilerin bilgilerini e-Okul sistemine işledi. İlçede 25 Kasım 2015 tarihinde herkesin kendi okullarında TEOG sınavına girerken, TEOG ikinci gün sınavı bu gün Mehmet Ayaydın İlkokulu ve Cumhuriyet Orta Okulu'nda öğretmenlerin gözetiminde yapıldı.

Mardin İl Milli Eğitim Müdürü İbrahim Şişman, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Kahraman ile birlikte, sınav yapılan okulları gezerek öğrencilere sınavlardan önce başarılar dileğinde bulundu. İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Kahraman, şöyle dedi:

"25 Kasım 2015 tarihinde de mazeretli, mazeretsiz, ilçe merkezi ve ilçeye bağlı mahallelerde olmak üzere toplam 1297 öğrenci sınavlara giremediklerini, bu gün fen ve teknoloji, inkılap tarihi ve Atatürkçülük ile yabancı dil oturumlarına girdi. Öğrencilerimizin yaşanan olaylardan etkilenmemeleri için tüm öğretmen ve öğrenci velilerimizle sürekli çalışmalar yürüttük. İlçeye bağlı 19 köy ortaokulunda ve ilçemizin 2 okul binasında sınavları gerçekleştirdik. Herhangi bir olumsuzluk yaşanmadığını belirtmek istiyorum."
DHA-Emrullah KARAKAŞ