Ders kitaplarına yüzde 41 zam

Milli Eğitim Bakanı Metin Bostancıoğlu, önümüzdeki eğitim yılı için

ANKARA - Milli Eğitim Bakanı Metin Bostancıoğlu, önümüzdeki eğitim yılı için özel yayıncıların ders kitaplarına yüzde 41 oranında zam yapılmasını onayladı. Bakanlık yayınlarındaki zam oranı ise yüzde 15-20 arasında değişti. Bostancıoğlu, kitap seçiminin 6 Temmuz'a kadar bitirilmesini ve zorunluluk bulunmadığı sürece geçen yıl seçilen kitapların değiştirilmemesini istedi.
Zam oranıyla birlikte lisede ders kitabı ücreti, 2-5 milyon lira arasında değişiyor. İlköğretim kademesindeki ders kitaplarının ücreti ise 1.5-3 milyon lira arasında.
Bostancıoğlu: Keyfi değiştirme olmaz
Bakan Bostancıoğlu, okul ve öğretmenleri ders kitabı seçiminde uyarırken, ilköğretim öğrencilerine bakanlıkça ücretsiz dağıtılan ders kitaplarının, ders programlarında değişiklik olmadığı sürece okutulmasını istedi. Bostancıoğlu, diğer kademelerde ise geçen yıl seçilen kitapların zorunlu hallerde değiştirilebileceğini belirtti.
Ders kitabı seçiminin, öğretmenlerce 6 Temmuz'a kadar bitirilmesi gerektiğini belirten Milli Eğitim Bakanı Metin Bostancıoğlu, Tebliğler Dergisi'nde ilan edilenler dışındaki kitapların öğrencilere aldırılamayacağını duyurdu. Bostancıoğlu, kitapların belirlenen fiyatların dışında da satılamayacağına dikkat çekti.


    ETİKETLER:

    Ankara

    ,

    zam