Dershane tartışmasında ırkçı mesaj: Yamyamlara medeniyet!

Dershane tartışmasında ırkçı mesaj: Yamyamlara medeniyet!
Dershane tartışmasında ırkçı mesaj: Yamyamlara medeniyet!

Avcı'nın tweeti tepki çekti.

Bugün yazarı, eski savcı Gültekin Avcı, attığı tweete gelen tepkiler yüzünden silmek zorunda kaldı.

Radikal.com.tr - Bugün gazetesi yazarı, eski savcı Gültekin Avcı, attığı tweete gelen tepkiler yüzünden silmek zorunda kaldı.
Dershane tartışmalarıyla ilgili Cemaat'e "kara propaganda yapıyorlar" diyenlere cevap veren Avcı Twitter'da, "Adını bile duymadığınız yaban ellerde yamyamlara medeniyet öğreten insanların feryatları ne zaman kara propaganda oldu" diye yazdı.

Yazdığı tweetin "ırkçılık" olduğunu söyleyen birçok kişi Avcı'ya tepki gösterince ilgili tweeti sildi ve şunları yazdı:

"Neden mi sildim? Fitnecilerin üstüne bindiği şer atı olmasın diye. İdraksizlere payanda olmasın diye. Bazı edepsizler, “yamyam” tabirinin mecazi olduğunu, gayretin zorluğunu ifade ettiğini anlayamamışlar. İhtimal ki idrak yolları iltihabı var."

Twitter'da gelen tepkilerden bazıları şöyle:

Ömer Adıyaman @omradymn

Gültekin Avcı Afrikalı çocuklara 'Yamyam' dedi ya bende Avcı'ya 'Pardon ama siz neyin 'Avı'ndasınız?' diye sorsam haksız da sayılmam!

@secondvirus

yamyama medeniyet götüren bize de bişey veriyodur heralde di mi..

@ebabahan

Cemaat de olmasa, Afrikalılar hala inek yerine insan yiyiyor olacaktı galiba:)

@nedimsener2010

Savcı hak hukuk öyle mi yazdıkların unutulmadı @GultekinAvc

@hilal_kaplan

Kanaatimce Hizmet okullarında çalışanlar ne o çocukları yamyam, ne de hizmeti ‘medeniyet götürmek’ olarak görürler. Avcı, ırkçılık yapmış.

@jamilabayraktar

Kürtleri kuma olmaktan kurtarmak kabalığından Zenciler için “yamyamlara medeniyet” öğretmek tesbihi kabalığına geçilmis, çok ayıp ve üzücü

@mucahitbilici

Afrika’daki renk kardeslerimize “yamyam” demek irkciliktir.

@zeynepgurcanli

Nefret suçu tam da böyle bir şey. yamyammış! https://t.co/nevWpADb9S

@turgayogur

@GultekinAvc yamyamlara medeniyet tam olarak beyaz adam ırkçılığıdır. Eminim Afrika’daki öğretmenler size çok kızmıştır. Edepsiz de değilim.


  http://www.radikal.com.tr/116401211640126

  YORUMLAR
  (6 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  BEŞER ZULMEDER KADER ADALET EDER 2 - HARAYDIN

  Beton duvar anlar ağlar yamyamları eğiten efendiler insanlıktan müslümanlıktan fukaraya yardımdan vakıf okulunun anlamını kavramaktan anlamazlar, ağlamazlar, buz gibidir her araya girene cevap.Bu çocuk iki senedir aynı talepte bulunur ama parayı da bir şekilde öderler, burada parayla döner. Gökteki ve yerdekileri, arşı ve zemini ağlatan bu ruhsuzluğa kaderin seyirci kalacağını mı sanırsınız. Ama ortada yönetenin de umurunda değildir. Ey vakıf üniversiteleri burslu kontenjanınızın üçte birini hiç olmazsa giriş puanına göre zenginlere vermekten vazgeçin ve bunu ödeme gücü zayıf desteğe muhtaç öğrencilerinize verin demek zorunda arş anladı ve ağladı da yönetenler de anlamadı.Onlar siyaset ve dersane kavgası peşindeler. Bu mudur inasanlık, müslümanlık, yöneticilik? Beşer zulmeder,kader adalet eder.

  BEŞER ZULMEDER KADER ADALET EDER 1 - HARAYDIN

  Beşer zulmeder kader adalet eder ama yine kaderin dediği olur her müslüman bunu bilir. Şu insanlık dışı ve müslümanlık dışı lafa bakın. Şu kibire enaniyete bakın.Şu tevazu görüntüsü altında kibir buzdağına bakın. Bu kadar İslama aykırı bir bakış açısının beşerin zulmüne kaderin adaletine dua etmesi gerekir zira bu kafayla öbür dünyada hesap vermek çok zordur.Neymiş efendiler yamyamlara medeniyet öğretiyorlarmış.Biraz daha İslamın ruhunu öğrenseniz sizin yaptığınız işlerden sadece ihlas ve niyetin bir değeri vardır Allah katında, maddesinin değil.7 sene bir imam hatipli sınava girer, her sene Tıp fakültesi kazanacak kadar soru yapar İmam hatip zulmü kesintisinden giremz. Sonunda bu kafanın vakfının okuluna girer,elde ne var ne yok verilir ve ikinci yıl naklolurum ümidiyle. Ancak naklolmasınlar diye notları çok düşük tutulmaktadır.Nakil gerçekleşemez. İkinci yıl emekli baba küçük bir esnaf dükkanı vardır devreder öder. Üçüncü yıl ortada kalmıştır.Ücret emekli maaşından fazladır.139 kişi devreye girer.Siz vakıfsınız bunu yüzde 50 burs kontenjanına dahil etseniz de emekli baba kalanı ödese diye. Sanki vakfa değil beton duvara söylenmektedir.

  Cemaat'ül - iaaaa

  Fethullah Gülen Cemaati, feci ırkçıdır. Bunu kanalları STV'den de rahatlıkla anlayabiliyoruz. Zaten islamla ırkçılık birbirinden ayrı düşünülmeyecek iki aygıttır. Aslında olayı sosyolojik boyutuyla ele almak lazım ama o kadar kapasitem yok.

  Benim Eşim de siyahi - necgun

  Afrikalılara yam yam diyen geri kafalıdır. Benim eşim de ABD'de African American denilen insanlardan ve hiç yamyamlığını görmedim. Onun akrabalarında da görmedim. Kendi çıkarlarınızı savunurken insanlara hakaret etmeyin.

  Bu kafada - anaximenes

  biri savcı olup iddianame hazırlarsa ne olur. Örneğin Redhack soruşturmasında "Maoist olduğunuz için mi Çin lokantası işletiyorsunuz" der. Konsere, mitinge gidenlere yasadışı örgüt üyesi suçlaması yapar. Eh, Afrikalılara insanı davranacağını bekleyemeyiz herhalde. Çap bu kadar..

  :) - maviokyanus44

  Siz de Türkiyeyi yediniz biz size yamyam diyor muyuz.