Dershanecilerin afiş kavgası: Yedi yaralı

Dershanelerin yeni öğretim sezonu için açtığı reklam kampanyası, Adana'da kanlı başladı. İsabet Dershanesi'nden üç kişi, Büyükşehir Belediyesi'nden izin alarak Sular semtinde afiş asmaya çıktı.

ADANA - Dershanelerin yeni öğretim sezonu için açtığı reklam kampanyası, Adana'da kanlı başladı. İsabet Dershanesi'nden üç kişi, Büyükşehir Belediyesi'nden izin alarak Sular semtinde afiş asmaya çıktı. İddiaya göre, cadde boyunca afiş asan görevliler, Rekor Dershanesi'nin yakınına da afiş yapıştırdı. Rekor Dershanesi yöneticileri, bu afişleri sökmek istedi. Çıkan tartışma kavgaya dönüştü, 25 yaşındaki Mehmet Nuri Ataş bıçakla yaralandı.
Olayı öğrenen İsabet Dershanesi sahipleri 27 yaşındaki Serdar Özkan, ağabeyi 29 yaşındaki Abdülhadi, kardeşi 23 yaşındaki Erdoğan da dün saat 23.30'da Rekor Dershanesi'ni bastı. Abdülhadi Özkan'ın ruhsatsız tabancasıyla açtığı ateşte Rekor Dershanesi sahibi 43 yaşındaki Mehmet Susar, oğulları 24 yaşındaki Müslüm, 28 yaşındaki Veysel, 16 yaşındaki Osman ile akrabaları 28 yaşındaki Abdurrahman Susar ve 22 yaşındaki Zeki Işık yaralandı.
Özkan kardeşler gözaltına alınırken oğullarını ziyaret etmeye gelen İbrahim Özkan, kendisinin daha önce 'Binanıza bomba koyarım' diyen bir dershane sahibi tarafından tehdit edildiğini öne sürdü.


    http://www.radikal.com.tr/7510157510150

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.