Dersi olmayan öğretmen mitinge

Dersi olmayan öğretmen mitinge
Dersi olmayan öğretmen mitinge
Tekirdağ'da valilik emri ile Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın mitingine öğretmenlerin katılmasının istenmesinin ardından benzer bir olay da Çorum'da yaşandı.

RADİKAL -  Hürriyet 'ten Gamze Kolcu'nun haberine göre Çorum Alaca İlçe Milli Eğitim Müdürü Hürrem Dursun’un imzası ile okul müdürlüklerine gönderilen yazıda, “Cumhuriyet Meydanı’nda Adalet Bakanımız Bekir Bozdağ’ın katılımı ile gerçekleştirilecek olan toplu açılış törenine tüm okul müdürlerimizin ve dersi olmayan öğretmenlerimizin katılımının sağlanmasının rica ederim” denildi.

Okullar Erdoğan'ın mitingi için mi tatil edildi?


İMZA KARŞILIĞI DUYURULMASI İSTENDİ

Eğitim-Sen Çorum Şubesi konu ile ilgili şu açıklamayı yaptı:

“15 Mayıs Cuma günü Adalet eski Bakanı AKP Milletvekili Bekir Bozdağ, toplu açılış töreni için Alaca ilçesine geldi. Alaca İlçe Milli Eğitim Müdürü Hürrem Dursun da toplu açılış töreni öncesinde imzası ile okul müdürlerine duyuru yazısı çıkardı. 14.05.2015 tarihli yazıda bütün idareci ve öğretmenlere imza karşılığı duyurulmasını istendi. Yazıda, ‘Cumhuriyet Meydanı’nda Adalet Bakanımız Bekir Bozdağ’ın katılımı ile gerçekleştirilecek olan toplu açılış törenine tüm okul müdürlerimizin ve dersi olmayan öğretmenlerimizin katılımının sağlanmasının rica ederim’ denildi.

İşte o belge:

 


  http://www.radikal.com.tr/136079713607973

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  tarafsızlık?? - user572864

  Öğretmenlik bu zulümü daha fazla kaldıramaz, zaten maaşları yetmiyor. Bir de üstüne bu işkence neden?

  istek yok - user383887

  AKP mitinglerine insanlar "devlet - para - yandaş" desteği ile halk her türlü araçlara taşınıyor. Katılanlarda COŞKU YOK. Görevi yerine getirtmiş kalabalıklar Ezberletilmiş ayni sloganlar atılıyor. CHP ve diğer parti mitingleri her türlü olanaktan yoksun kısıtlı bütçelerle yapılıyor. halk, seçmen kendiliğinden geliyor. Coşku tün katılanlarda var. sloganlar içten atılıyor.

  Diktator olsa - umut481

  Diktator olsa dersi olan ogretmenleri de cagirirdi.