Derya'nın ölümünde 'sevgili' iddiası

Derya'nın ölümünde 'sevgili' iddiası
Derya'nın ölümünde 'sevgili' iddiası

Derya temmuzda sevgilisiyle gittiği denizde boğulmuştu.

İSTANBUL - ‘Münevver’ cinayetinde katil zanlısının, baba Süreyya Karabulut’un ısrarlı takibi sonucu yakalanması, sevgilileriyle birlikteyken şüpheli şekilde ölen genç kızların dosyalarını da yeniden gündeme getirdi. Temmuz ayında erkek arkadaşıyla gittiği denizde boğularak ölen 17 yaşındaki Derya’nın babası Mustafa Çınar, kızının sevgilisi tarafından öldürüldüğüna öne sürüp “Peşini bırakmayacağım” dedi.
Çatalca’da kuaförlük yapan Derya Çınar, 8 Temmuz sabahı “İşe gidiyorum” diyerek evden çıktı. Ancak işyeri yerine 23 yaşındaki erkek arkadaşı Volkan G. ile Çatalca yakınlarındaki Akvaryum Koyu’na gitti. Çevredekiler ve cankurtaranlar Volkan G.’yi koşarken görüp  jandarmaya haber verdiler. Bir süre sonra Derya’nın denizden cesedi çıkarıldı. Gözaltına alınan Volkan G.  serbest bırakıldı. Savcılık, ölüm nedeninin belirlenmesi için Adli Tıp Kurumu raporunu bekliyor. Rapor suda boğulma şeklinde olursa dosya kapanacak.
Ancak Derya’nın babası, Volkan G. hakkında yardım etmek yerine kızını bırakıp kaçtığı için maddi ve manevi tazminat davası açtı. Mustafa Çınar, “Şüphelerim olduğu için olayın peşini bırakmayacağım. Büyük kızım Gamze Çınar, iki yıl önce Serkan D. ile kaçarak evlendi. Anlaşamayıp ayrıldılar. Kızım eve geri döndü. Serkan D. ile mahkemelik olduk. Derya’nın Volkan G. ile görüştüğünü duyunca kızımı uyardım. Volkan G. ile Serkan D. çok samimi arkadaşlar. ‘Benden intikam almak için sana bir şey yaparlar’ dedim” diye konuştu.
Volkan G. ise ifadesinde “Evlenmeyi düşünüyorduk fakat Derya’nın babası izin vermedi. Akvaryum koyuna gittik. Kayaların ayağına battığını söyleyince kucağıma aldım. Derya kayanın üstündeyken ayağı kaydı. Denize düştük. Ben kayaya tutunup dışarı çıktım. Derya gülüyordu. Bağırmadı. Su yuttuğunu tahmin ediyorum” dedi. (dha)