Dev dalgalar Karadeniz Sahil Yolu'nu yuttu!

Dev dalgalar Karadeniz Sahil Yolu'nu yuttu!
Dev dalgalar Karadeniz Sahil Yolu'nu yuttu!
Doğu Karadeniz'de etkili olan fırtınada oluşan dev dalgalar, Rize'de Karadeniz Sahil Yolu'nu ulaşıma kapattı. Rize ve Trabzon'da birçok tekne alabora olup battı.

RİZE-TRABZON – Rize Fener Mahallesi sahilinde kabaran dalgalar Karadeniz Sahil Yolu'na taştı. Yol dalgaların taşıdığı taş, çakıl ve biriken su nedeniyle ulaşıma kapandı. Dalgalar yol kenarındaki demir parmaklıkları da yıktı. Bu sırada yoldan geçmeye çalışan araç sürücüleri zor anlar yaşadı. Rize Belediyesi ve Karayolları ekiplerinin biriken taşları temizleme çalışması başlattığı Karadeniz sahil yolunda ulaşım kontrollü olarak veriliyor. Bu arada Rize Belediyesi'ne ait sosyal tesisler de dalgaların etkisiyle kısmen yıkıldı. Tesisteki buzdolabı, masa ve sandalyeler çevreye yayıldı. Boğaz Mahallesi'ndeki balıkçı barınağında ise Recep Aksoy'a ait tekne alabora oldu. Sahile gelen çok sayıda kişi dalgaları cep telefonları ile görüntülemeye çalıştı.


BAŞKAN BAKIRCI: BÖYLE HASARLARLA KARŞILAŞACAĞIZ Rize Belediye Başkanı AK Parti 'li Halil Bakırcı, dalgalardan dolayı hasar gören belediyeye ait sosyal tesisleri inceledi. Bakırcı, "Geceden tedbir alabilseydik tesisi boşaltabilirdik. Ancak olmadı. Komşu ilimiz Trabzon'da yapılan ve 'T' adı verilen dalga kıranlardan bizim de sahile yapmamız gerekiyor. Aksi halde böyle hasarlarla karşılaşacağız" dedi.


TRABZON'DA TEKNELER BATTI Trabzon'da da şiddetli rüzgar nedeniyle 5 metreyi bulan dalgalar sonucu Faroz Balıkçı barınağında su alan bazı balıkçı tekneleri battı, balıkçı gemilerindeki av malzemeleri zarar gördü. Dalgalardan Yenimahalle ve Beşirli sahilindeki yürüyüş yolu da etkilendi. Dalgaların taşıdığı taşlar yürüyüş yolunu kullanılamaz hale getirdi. Belediye personeli yolu temizlemek için çalışma başlattı.

Faroz balıkçı barınağında teknesi bulunan İlhan Sağnak, son zamanların en büyük deniz felaketlerinden birini yaşadıklarını belirterek, "Gece etkili olan rüzgar sonrası dev dalgalar oluştu. Bugüne kadar limanda böyle dalgalar görmemiştik. Çoğu arkadaşımızın teknesi battı" dedi. Muhammet KAÇAR - Fatih TURAN / DHA


  http://www.radikal.com.tr/112646911264691

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  DÜNYA ve TÜRKIYE - MALI

  Dünyanin dengesini bozanlar, yer alti atom denemeleri yapanlar , durun artik.Kuzey Kutbu eriyor.Denizlerde buna bagli olarak akintilarin yönü degisiyor.Balinalar toplu halde intahar ediyorlar.Her sy para degil , gün gelecek denizlerde balik, karada ise hayvan kalmayacak.Genetigiyle oynanmis bitkiler kansere yol acarak insanlari da yok edecek.Yeter artik.O zaman sizi ne AKP ne de MHP kurtarabilecek.Buna diger partilerde dahil.YETER ARTIK ! Hala tv deki yalanci haber ve diziler ile beslenip, vurdumduymazliktan vaz geciniz.