Dev köpekbalığı küçük balıklara yem oldu

Dev köpekbalığı küçük balıklara yem oldu
Dev köpekbalığı küçük balıklara yem oldu
Yalova açıklarında 4 gün önce balıkçı ağlarına takılan 800 kilogram ağırlığındaki köpekbalığı, alıcısı çıkmayınca küçük balıklara yem oldu.

YALOVA - Yalova'nın Çiftlikköy ilçesi açıklarında balıkçıların ağına takılan 800 kilogram ağırlığında ve 5 metre uzunluğundaki köpekbalığı Yalova Balıkçı Barınağı'nda sergilendi. Köpekbalığına vatandaşlar büyük ilgi gösterdi ancak dev balık ihracatı yasak olması nedeniyle yurt dışına satılamadı. Yurt içinde de alıcısı çıkmayınca balık parçalara ayrılarak Yalova açıklarında denize atıldı.

Yalova Merkez Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Erdal Tokalak, köpekbalığının ağla yakalanmasının bir tesadüf sonucu olduğunu belirterek şöyle dedi:

"Çekilirken ağa sarılan balık tekneye alınarak balıkçı barınağına getirilmiş. Camgöz türü köpek balığı. Bursa ve Kocaeli'nde birkaç yerle görüştük, mezatları aradık. Bunun içini doldurup süs olarak kullanan birini de aradık. Ancak bize geri dönüş yapan olmadı. Talep olmadığı için ve koku yapmaya başladığı için, biz de Yalova İskelesi'nin altında parçalara ayırarak küçük balıklara yem yaptık."

DHA - Süheyla GÖZDERELİLER


  ETİKETLER:

  koku

  ,

  Su ürünleri

  http://www.radikal.com.tr/115547111554712

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Hümanistiz Doğa Dostuyuz - berkayhür

  Ölen hayvana yazık olmuş demek yerine iki ağaç dikin, daha az peçete kullanın, müsvette kağıtlarınız olsun, her yazdığınız kağıdı atmayın. Yetecek kadar yemek yapın, yetecek kadar sebze meyve alın. Senede 5-10 köpek balığı türü yakalanıyor böyle. Doğal dengelerden birisi de bu. İnsan besin piramidinde üst basamaklarda. Yüz yıllar önce insanlar doğum kontrolü nedir bilmezken bile sayıları belli bir rakamı aşmazdı çünkü doğa şartları her yıl insan nufusunun 1/3'ünü öldürürdü. Doğal seleksiyona izin verin. Merak etmeyin, kör köpekbalıklarının ağa yakalanmayanları da var. Siz önce kendinizi düzeltin.

  Bravo - Taylan Aygar

  İyi halt yediniz! Zavallı hayvan..