Dev köpekbalığı küçük balıklara yem oldu

Dev köpekbalığı küçük balıklara yem oldu
Dev köpekbalığı küçük balıklara yem oldu
Yalova açıklarında 4 gün önce balıkçı ağlarına takılan 800 kilogram ağırlığındaki köpekbalığı, alıcısı çıkmayınca küçük balıklara yem oldu.

YALOVA - Yalova'nın Çiftlikköy ilçesi açıklarında balıkçıların ağına takılan 800 kilogram ağırlığında ve 5 metre uzunluğundaki köpekbalığı Yalova Balıkçı Barınağı'nda sergilendi. Köpekbalığına vatandaşlar büyük ilgi gösterdi ancak dev balık ihracatı yasak olması nedeniyle yurt dışına satılamadı. Yurt içinde de alıcısı çıkmayınca balık parçalara ayrılarak Yalova açıklarında denize atıldı.

Yalova Merkez Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Erdal Tokalak, köpekbalığının ağla yakalanmasının bir tesadüf sonucu olduğunu belirterek şöyle dedi:

"Çekilirken ağa sarılan balık tekneye alınarak balıkçı barınağına getirilmiş. Camgöz türü köpek balığı. Bursa ve Kocaeli'nde birkaç yerle görüştük, mezatları aradık. Bunun içini doldurup süs olarak kullanan birini de aradık. Ancak bize geri dönüş yapan olmadı. Talep olmadığı için ve koku yapmaya başladığı için, biz de Yalova İskelesi'nin altında parçalara ayırarak küçük balıklara yem yaptık."

DHA - Süheyla GÖZDERELİLER


    ETİKETLER:

    koku

    ,

    Su ürünleri