Devlet aşktan, şiirden ne anlar!

Devlet aşktan, şiirden ne anlar!
Devlet aşktan, şiirden ne anlar!

B.C ve Çocuk Şube Müdürlüğü?ne çıkarıldıktan sonra mahkemeye sevk edildi. R.Ş ifadesinde ?Kız arkadaşlarımıza sevgimizi göstermek istedik? dedi.

SAMSUN - Okul duvarına yağlı boya ile  ‘gökte yıldız bin tane, benim sevdiğim Samsun’da bir tane’ yazan 17 yaşındaki B.C. ile 16 yaşındaki R.Ş., polis tarafından gözaltına alındı. Genç âşıklar savcılıktan serbest bırakıldı.
İlkadım ilçesinde önceki akşam saat 19.00 sıralarında B.C. ile arkadaşı R.Ş. Mehmetçik İlköğretim Okulu bahçesinin duvarından atlayarak okul alanına girdi. Ellerindeki kutu içinde yağlı boya ve fırça bulunan iki arkadaş okulun duvarına boyayla ‘gökte yıldız bin tane, benim sevdiğim Samsun’da bir tane’ diye yazdı. Gençler mahalleden gelen ihbar üzerine polis tarafından yakalandı. ‘Kamu malına zarar vermek’le suçlanan B.C ve R.Ş Çocuk Şube Müdürlüğü’ne teslim edildi. Daha sonra mahkemeye sevk edilen gençler “İkimizin de kız arkadaşı var. Onlara olan sevgimizi göstermek için duvara yazı yazdık” dedi. B.C. ve R.Ş. savcılıkca tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. (dha)