Devlet Bahçeli: Biz 50 yıl dağa çıkarız

BURSA - MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, AKP hükümetinin Kürt açılımını eleştirerek, “25 yıldan beri dağda gezenlere Türkiye’yi böldürmek istiyorsanız, 50 yıl dağda gezmeye hazır olan Türkiye’yi böldürmeyecek MHP var” dedi.
Partisinin Bursa İl Kongresi’ne katılan MHP lideri Devlet Bahçeli, burada yaptığı konuşmada AKP hükümetinin Kürt açılımını sert eleştirdi.
“PKK’nın demokratik Kürt açılımı kavramlarıyla memleketi bölmeye kalkmayınız” diyen Bahçeli şunları söyledi: “36 etnik grupla sosyal dokuyu parçalarken, şimdi çok daha büyük oyunlara girmeyiniz. 25 yıldan beri dağda gezenlere Türkiye’yi böldürmek istiyorsanız, 50 yıl dağda gezmeye hazır olan Türkiye’yi böldürmeyecek MHP var. 25 yılda Türkiye’nin idaresini almaya çalışanlar, 50 yılda dağda yaşamayı kabullenmiş insanları yorumladığında Türkiye’nin bütünlüğüne sahip çıkılmasını iyi anlamaları gerekir.
Demokratikleşme sürecini savunanlar arka planda neyi düşündüklerini açıkça  söylemelidirler. Anlaşılıyor ki demokratikleşmeyi sık sık tekrarlayanlar  Türkiye’de kimlik ayrımcılığını körükleyen etnik terörü cesaretlendiren tarihi bir hata işliyorlar. Niye MHP demokratik katılım sağlamıyor gibi yine bir konuşma yapıp zehir saçan, MHP’nin üzerine bir ihanet şemsiyesini germeye çalışıyorlar.” (dha)