Devlet Bahçeli: Koreli ile Çinliyi nasıl ayırt edeceksin

Devlet Bahçeli: Koreli ile Çinliyi nasıl ayırt edeceksin
Devlet Bahçeli: Koreli ile Çinliyi nasıl ayırt edeceksin
MHP lideri Devlet Bahçeli, "Çin'in Uygur Türklerine zulmü" gerekçesiyle yapılan ve bazı yerlerde Çin lokantalarına ve 'çekik gözlü' turistlere fiili saldırılara dönüşen gösteriler için, "Bunlar genç çocuklar. Birisi sürükler, bunlar da arkasından gidebilir. Hem Koreli ile Çinliyi ayırt edecek özellik nedir?" dedi.

RADİKAL – MHP lideri Devlet Bahçeli , Doğu Türkistan’da yaşayan Uygur Türklerine Çin hükümeti tarafından baskı yapıldığı ve oruç tutmalarına dahi izin verilmediği iddiaları üzerine başlayan gösteriler hakkında konuştu. Bazı ülkücü grupların Çin lokantalarına ve Çinli zannettikleri ‘çekik gözlü’ turistlere yönelik fiili saldırıları için “Bunlar genç çocuklar. Birisi sürükler, bunlar da arkasından gidebilir. Hem Koreli ile Çinliyi ayırt edecek özellik nedir? Çekik göz... Baktı ki ikisi de çekik göz... Fark eder mi efendim?” diye konuştu.

Hürriyet’ten Ahmet Hakan’ın Çin karşıtı gösterilerle ilgili sorularını yanıtlayan Bahçeli, Çin lokantalarına yönelik saldırılar için ise “Bozkurt işareti ile Heavy Metal işareti birbirine çok benziyor. Küçük bir farklılık var arada. Lokantadaki bir kişiyle bizim ne alakamız var?” dedi.

Bahçeli’nin konuyla ilgili açıklamaları şöyle:

Çin'in Uygur Türklerine baskısı ülkücüler tarafından protesto ediliyor.

Bizim ülkücü gençliğimiz Çin'deki zulme karşı hassastır. Demokratik haklarını kullanabilmeleri gerekir. Bu sorunu kamuoyuna mal etmek, uluslararası arenaya doğru yönlendirmek açısından bu eylemler faydalıdır.

Ama Çin lokantalarına saldırılar oldu. Bunlar çok eleştirildi?

Bu tür eylemleri başka amaçlara taşıyan provokasyon olayları çok yaygındır. Televizyonlarda anlattım: Bozkurt işareti ile Heavy Metal işareti birbirine çok benziyor. Küçük bir farklılık var arada. Lokantadaki bir kişiyle bizim ne alakamız var? Ama iki-üç insanı yönlendirip provokasyon yapmak kolay.

Çinli ile Koreliyi ayırt edememe durumu da oldu. Sultanahmet'te Çinli diye Koreli turistleri kovalayanlar oldu.

Bunlar genç çocuklar. Birisi sürükler, bunlar da arkasından gidebilir. Hem Koreli ile Çinliyi ayırt edecek özellik nedir? Çekik göz... Baktı ki ikisi de çekik göz... Fark eder mi efendim?

Yapmasalar daha iyi olmaz mı?

Ama oluyor efendim. Gidiyor cama taş atıyor, başka şey yapıyor.

Bahçeli: Erdoğan Saray'ı terk edip Çankaya fanusuna girmeli


  http://www.radikal.com.tr/139311513931156

  YORUMLAR
  (6 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  .... - user1022763

  bu arada uygur türklerinin de çekik gözlü olduğunu unutmayalım...

  Özbek-Tatar, Kazak, Kırgız hatta Türkmen'ler, velhasıl hakiki Türk geni çekik gözlülüktür; - user405315

  Bunu Birleşmiş Milletler ve Wikipedia bile söylüyor! Ülkücü gençler heyecana kapılmışlar...

  ... - amaurot

  "Bunlar genç çocuklar. Birisi sürükler, bunlar da arkasından gidebilir. Hem Koreli ile Çinliyi ayırt edecek özellik nedir? Çekik göz... Baktı ki ikisi de çekik göz... Fark eder mi efendim?" demiş Devlet Bey, Nasıl farketmez efendim demek gerekmez mi? O zaman ağzından her fırsatta din-iman lafzıyla dincilik edeni mutlak ehl-i din, her ak sakallıyı da derviş bilmez mi bu mantık? Her çekik gözlü Çinli mi ya'hu?

  Koreli Cinli Ayirimi - coolunuz

  Ah bahceli ah... Sen o partinin basinda oldugun surece "o genc cocuklar" siyah ile beyazi bile ayirt edemezler. Son meclis baskanligi secimlerinde gorduk. Halkin gitmesini istedigi partiye destek verdin. Yaziklar olsun sana.

  al birine vur öbürüne.. - penzer

  kılavuzu karga olanın ağzı b.ktan çıkmaz...vs..gibi konu ile ilgili pek çok atasözü yazabiliriz. sanki yazan ata bizim değilde bizler farklı bir ırkız misali. adam niye insanları saldırıyorsunuz diye demeç vermiyor siz nasıl çinli, koreliyi ayırt edemiyorsunuz diyor. pes

  bunu bilmeyecek ne var - genco940

  Hemşehrim memleket neresi diye sorsan olur biter.