Devlet, Ertuğrul Gazi'yi andı

723'üncü Ertuğrul Gazi'yi Anma ve Söğüt Şenlikleri'nde Cumhurbaşkanı Ahmek Necdet Sezer de Başbakan Recep Tayyip Erdoğan da, ülkenin kendi değerleriyle güçleneceğini vurguladı.

BİLECİK - 723'üncü Ertuğrul Gazi'yi Anma ve Söğüt Şenlikleri'nde Cumhurbaşkanı Ahmek Necdet Sezer de Başbakan Recep Tayyip Erdoğan da, ülkenin kendi değerleriyle güçleneceğini vurguladı.
Başbakan Erdoğan, MHP lideri Devlet Bahçeli, BBP lideri Muhsin Yazıcıoğlu'nun da katıldığı Söğüt ilçesindeki etkinlikler, şenlik yürüyüşüyle başladı. Erdoğan kortejin önünde, Bahçeli orta sıralarda yürüdü. Erdoğan, konuşmasında milletin zaman zaman düştüğü sıkıntılı dönemlerinden birini daha zengin geçmişine ve ruh köküne yaslanarak aşma yoluna girdiğini, gözünü yeniden yüksek hedeflere diktiğini belirterek, "Türkiye'yi önümüzdeki 10 yıllarda çok daha ileri, güçlü, zengin bir ülke haline getirecek adımları atmak boynumuzun borcu. Bu güzel hayaller gerçeğe dönüşecek" dedi.
Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer de anma günü nedeniyle yayımladığı mesajda, "Değerlerimizi özümseyip, bunları evrensel değerlerle bütünleştirdiğimiz ölçüde varlığımızı sürdürebilir, uygarlığın gelişimine katkıda bulunabilir, çağdaş dünyanın güçlü bir ortağı durumuna gelebiliriz. Türkiye geçmişinden aldığı güçle, Atatürk ilke ve devrimleri ışığında çağdaş bir ülke olmanın gereklerini yerine getirecektir" dedi.