Devlet içinde devlet olan yapıyı bulacağız

Devlet içinde devlet olan yapıyı bulacağız
Devlet içinde devlet olan yapıyı bulacağız
Başbakan Erdoğan, yolsuzluk operasyonu için "Çok çok kirli bir operasyon" nitelendirmesinde bulundu ve ekledi: "Bu iş siyasi bir mühendisliktir."

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan , rüşvet ve yolsuzluk operasyonunu düzenleyenler için “Devlet içindeki devlet olan bu örgütlenmeyi kesinlikle meydana çıkaracağız. Babamızın oğlu olsa dinlemeyiz” dedi. Başbakan, Emniyet’teki görevden almalarla ilgili olarak da, “Bu çok daha farklı illere sıçrayabilir” bilgisini verdi. Macaristan Başbakanı Victor Orban’la düzenlediği ortak basın toplantısında gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Başbakan Erdoğan, Türkiye ’yi sarsan operasyonla ilgili şu mesajları verdi:
KİRLİ BİR OPERASYON: (Bakanların istifaları gündemde mi? Revizyon kapsamında sizin böyle bir tasarrufunuz söz konusu mu? sorusu üzerine) Öncelikle Konya’da da açıkladığım gibi ortada tabii çok çok kirli bir operasyon söz konusu. İktidarımızın nelerle mücadele ederek buraya geldiği malum. Bu mücadelelerde atılan adımların, ulusal boyutu olduğu kadar uluslararası boyutu önemli.
GEZİ’YLE BAŞLAYAN SÜREÇ: Bunun dışarda heveslileri, planlayıcıları olduğu gibi bunların ülkemizde de uzantıları var. Bunların kimler olduğunu sizler de tahmin ediyorsunuz. Gezi’yle başlayan bir süreç oldu, şimdi yeni bir adım attılar.
BİR NEVİ ÇETE: Şunu çok açık net söylemek zorundayım. 14 ay dinleme izleme yapılıyorsa, bu konuda kendi üslerine bunlar haber vermiyorsa, buradaki mühendislik yolsuzlukla ilgili değil, siyasi mühendisliktir. Bu da bir nevi çetedir. Çetelerin devletin içinde devlet olma anlayışıyla süreci istedikleri gibi yönetme gayretidir.
BANKALARI YARALAMA HEDEFİ DE VAR: Kamu bankalarını yaralama hedefi de yer almıştır. Bunların da Türkiye’de uzantıları var. Tespitimiz var, tahminimiz var. Şu anda maalesef devlet içinde bir devlet gayretiyle bu adımları atıyorlar. Fakat bu örgütlenmeyi kesinlikle meydana çıkaracağız. Bu babamızın oğlu olsa dinlemeyiz.
GÖREVDEN ALMALAR YAYGINLAŞACAK: (Emniyette yapılan değişiklikler) Valilerimizin şu anda görevi kötüye kullanma anlayışından hareketle orada kendilerinin bir defa bir tasarrufudur. Bu çok daha farklı illere sıçrayabilir. Nerede buna benzer şeyler varsa, emniyet genel müdürlüğümüz İçişleri Bakanlığımız da anında yapacaklardır. Bu iş anlaşılıyor ki böyle bir siyasi noktadaki mühendisliktir. Biz buna fırsat vermeyeceğiz.

Tüm mal varlıklarına el konuldu

Rüşvet operasyonunda 9 kişi serbest

Murat Yetkin yazdı. "Erdoğan'ın operasyonu öğrendiği an bu mu?"

Eyüp Can yazdı. "Bülent Arınç neden Ayten dedi? "

Cengiz Çandar yazdı. "'Yolsuzluk' ortaya çıkmayagörsün..."

Fatih Özatay yazdı. "'Büyük rüşvet' operasyonu ve ekonomimiz"

İşte rüşvetin delili o fotoğraflar

Gerekeni gerektiği zaman yaparız

Başbakan Erdoğan, operasyona adı karışan bakanlarla ilgili olarak da şu yorumda bulundu: Pek çok değişik şeyler söyleniyor. Bakan arkadaşlarımla ilgili spekülasyonlar oluyor. Biz zaten bunlara alıştık. Bunları ne yazık ki daha önce biliyorsunuz biz 28 Şubatları biz medyayla gördük. Onlar o karanlık işleri çevirdiler. Daha sonra bunlara STK’lar karıştı. Hani o beşli çete diye ortaya çıkan gruplar. Şimdi bunun değişik bir versiyonu uygulanıyor. Biz gereken çalışmayı gerektiği şekilde yapacağız. Bakan arkadaşlarımız ve onların ailelerine bu işin bulaştırılmış olması, bu konulara tabi ki onların hassasiyetleri ortadadır. Şahsımca da malumdur. Biz gereken neyse zaten aramızda görüşür, gerekeni gerektiği zaman yaparız. Bunu muhalefet, yavru muhalefet istedi diye yapmayız.


  http://www.radikal.com.tr/1166924116692415

  YORUMLAR
  (15 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Daha Önce Neredeydin - karacadaglı

  Bizler devlet içinde de devlet olduğunu vatandaş olarak biliyor ve söylüyorduk sen daha yeni mi anladın.Hadi temize çıkaracağına temizlede görelim

  Diren Cemaat - L09

  Deniz feneri olayında neler oluyorsa bu operasyonun başınada aynı şeyler gelecek.Şimdiden olayı sulandırmak için iki yeni savcı görevlendirdiler,hemen ardından operasyonu yürüten polis müdürleri görevden alındı.Bu işten bir cacık çıkmayacağı belli oldu.Başbakan zaten asıl suçluyu çoktan buldu....dış güçler ve içerideki uzantısı olan çeteler.Hayali düşmanların peşindeki don kişot gibi yeldeğirmenlerine saldırması başlı başına içine düştüğü acıklı durumu gösteriyor.sonun başlangıcı gibi geliyor bana bu durum.Soyulup soğana çevrilince çok sinirleniyorsun.....sinirlenincede çok güzel oluyorsun Türkiyem.Diren cemaat.

  Yandaş yorumcular söz sizde - mavi ve beyaz

  AKP yi ve özellikle başbakanı canı pahasına koruyan toz kondurmayan yandaş yorumcular nerede ? Engin vede deriiin bilgilerinden faydalanmak istiyoruz toz oldular değil mi .

  ... - zafer20

  Başbakan beyefendi, "Bu da bir nevi çetedir." buyurmuşlar!.. Asıl çetenin, başında bulunduğu hükümetinin ta kendisi olduğunu hatırlatalım! Zira, kendi yolsuzluklarını açığa çıkaracak olan Sayıştay'ı devre dışı bırakma marifetini gösterdiklerine göre!.. Demek ki, 'yarası olmayan gocunmaz!'

  Acınacak bir insan... - serseriser

  Madem kahraman savcılar ve destan yazan polisler dış güçlerin taşeronuymuş... Derhal yasa çıkarıp Ergenekoncuları, Balyozcuları, KCK'lıları serbest bırak ve Gezicilerden özür dile... İlk iş olarak Ali İsmail'in mezarını ziyaret ederek günahlarından arınmaya başlayabilirsin... Bu kadar çelişkili konuşan ve ne dediğini bilmeyen bu kişi, maalesef bu ülkenin Başbakan'ı...

  Halk istiyor - ilkerali

  Halk istiyot halk bakanların istifalarını hem de senin %50 nin büyük kısmı da böyle düşünüyor. Tam bir paranoya örneği sunuyor konuşmasında. "sayın bakanım oğlunuz hırsızlığın zirvesinde hatta sizde içindesiniz biz bunu izliyoruz nasıl uygun görürsünüz saygılarımla" böyle mi? rapor edeceklerdi. Komik :) hatta hastalıklı . Sizde rapor yazardınız "Siz konuyu takip etmeyin ben akşam eve gidince kulağını çekerim . Kendime de bir çimdik attım konu kapansın arz ederim"

  işin aslında çok kolay.. - bırıncı

  Sayın Başbakan "devlet içinde devlet" ile devletin içine sızıp istediği her türlü yolsuzluğu yapıp işin içinden sıyrılanları ve hesap vermeyenleri kastediyor olsa gerek. O halde işi son derece kolay: Yanındaki bakanlarla dönüp bir aynaya bakması yeter!