Devlet,şehidin evine asılan bayrağı geri aldı

Devlet,şehidin evine asılan bayrağı geri aldı
Devlet,şehidin evine asılan bayrağı geri aldı
Devlet, 10 Ağustos'ta terhisini alarak Beytüşşebap'tan Şırnak il merkezine helikopterle getirilirken PKK'lılar tarafından yapılan saldırıda şehit düşen Komando Er Doğan Acar'ın alisinden evine astığı bayrağı geri aldı.

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Şırnak’ta şehit düşen Denizlili asker 21 yaşındaki Doğan Acar’ın ailesine taziye ziyaretinde bulundu. Mustafa Destici ile görüşen şehidin annesi Fatma Acar, "Benim çocuğum kanını verdi, canını verdi. İki gün önce evime bayrak istemeye geldiler. Şehit annesinden bayrak istenmez. Benim çocuğum kanını verdi, canını verdi. Hak etmedi mi bir bayrağı? Gelen devlet görevlilerinin kim olduğunu bilmiyorum. Beni ikinci kez yıktılar" dedi.


Geri alınan bayrak, şehit haberinin geldiği gün böyle asılmıştı

Şehit evine asılan bayrağın geri alınmasına çok kızdığını belirten BBP genel başkanı Destici, "Onu yapanlar, hem şehidimize hem size karşı büyük saygısızlık yapmışlar. Buradaki arkadaşlara görev veriyorum. O bayrağın daha büyüğünü buraya getirin asın" diyerek partililerine talimat verdi. Ayrıca yanlarında bulunan bir Türk bayrağını da şehit annesi Acar’ın elini öperek hediye etti.

 

10 Ağustos’ta terhisini alarak Beytüşşebap’tan Şırnak il merkezine helikopterle getirilirken bölücü Terör örgütü üyeleri tarafından yapılan saldırıda şehit düşen Komando Er Doğan Acar’ın ailesini BBP Genel Başkanı Mustafa Destici ziyaret etti. Ziyarete giden BBP Genel Başkanı’nı anne Fatma Acar ve baba Mehmet Acar karşıladı. Aileye taziye mesajları veren Destici, bir kez daha başsağlığı diledi. Bu sırada anne Fatma Acar ise serzenişte bulundu.

Eve dönmek için gün sayıyordu, dönerken şehit oldu

"BİRİLERİ GELİP EVİN ÖNÜNDEKİ TÜRK BAYRAĞINI ALIP GÖTÜRDÜ"

Oğlunu sağ salim devlete askerlik yapsın diye teslim ettiğini ifade eden Acar, “Ayyıldızlı bayrağa sarılı tabutu ile oğlumu geri gönderdiler. Vatan sağolsun dedik. Benim çocuğum devlete hizmet etti. O bayrak istenince ben bir kez daha yıkıldım. Şehit annesinden bayrak istenmez. Bu olay bana çok koydu. Ben hem annelik hem babalık yaptım. Benim çocuğum canını ortaya koydu. Bayrağı asanlar gelip almışlar. Benim oğlumun bir bayrak kadar değeri yok mu?’’ dedi.

 

Destici'nin talimatı üzerine BBP Denizli İl Teşkilatı, büyük bir bayrak alıp aileye hediye ederek evin önüne astı. BBP MKYK Üyesi Mehmet Efe, şehit evinden annesi istememesine rağmen bayrağın alınmasına çok üzüldüklerini söyledi. Efe, "Şehit ailesine bir bayrağı bile çok gören zihniyetle yönetiliyoruz. Şehit ailesinin evinden bayrağın alındığını öğrenince hem üzüldük hem şoke olduk. Genel Başkanımız Destici'nin talimatıyla bayrak tekrar evin önüne asıldı" dedi.

Terhis olan askerin evine şehit haberi geldi

CİHAN


  http://www.radikal.com.tr/142890114289012

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Yalanmı Gerçekmi - user389638

  Devlet diyor devletten kim geldi onu bile bilinmiyor bide BBP bunuda gerçekmiş gibi yansıtıyor ne kadar basit kalitesiz haber bari delli sabitli olsun

  iyi ki bayrak parasi istemisler... - user1119303

  her seyimiz sate, her seyimiz cakma... millet olarak sinegin yagini sinege farkettirmeden nasil cikaririzin hesabindayiz... bir seylari yanlis yapmisiz gecmiste.... yoksa gecmisten beri hepmi böyleydik biz??? tarihciler ne der, aydini, okumusu ne düsünür bu konuda? birilerinin cesaretle bazi seyleri dile getirmesi gerek yoksa önümüzdeki 2, 3 jenerasyonuda kaybedebiliriz...