Devlet Tiyatroları'ndan 'ordu göreve soruşturması' için açıklama

Devlet Tiyatroları'ndan 'ordu göreve soruşturması' için açıklama
Devlet Tiyatroları'ndan 'ordu göreve soruşturması' için açıklama
Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü ordu göreve soruşturmasıyla ilgili açıklama yaptı. Yapılana açıklamada şikayet üzerine sanatçı Tuncer Yığcı hakkında disiplin incelemesi başlatıldığını ancak ceza verilmedi dile getirildi.

RADİKAL-Devlet Tiyatroları (DT) Genel Müdürü Vekili Nejat Birecik'in Ankara Ekin Tiyatrosu’yla Ordu'ya  turneye giden  sanatçı Tuncer Yığcı’nın, Facebook hesabından esprili bir dille yazdığı “Ordu... Göreve...” şeklindeki sözleri nedeniyle “TSK’yi kendisine ve Devlet Tiyatrolarına  karşı kışkırtmak” suçlamasıyla oyuncu hakkında soruşturma başlattığı öne sürülmüştü. Devlet Tiyatroları'ndan bu iddialara ilişkin açıklama yapıldı.

'SAVUNMA ALINDI AMA CEZA VERİLMEDİ'

Yapılan açıklamada şunlara vurgu yapıldı: "Ankara Devlet Opera ve Balesinde görevli bir sanatçı tarafından “Vücut bütünlüğünü tehdit ve hakaret” iddiasıyla, Genel Müdürlüğümüze, 24.10.2014 tarihinde, Ankara Devlet Tiyatrosu sanatçısı Tuncer Yığcı hakkında şikâyet dilekçesi iletilmiştir. Konu mevzuat gereği Devlet Tiyatroları Disiplin Kurulu'nda görüşülmüş, dilekçe ve eklerinde yer alan - gazete haberinde geçen ifadenin bulunduğu belge de dahil- belgeler nedeniyle ilgilinin savunması alınmış; ancak hakkında işlem yapılmasına yer olmadığına karar verilmiştir. Ayrıca Bakanlığımız Teftiş Kurulu Başkanlığına sanatçı hakkında iletilen herhangi bir soruşturma ise bulunmamaktadır.