Devletin zirvesi 'anne'yi kucakladı

Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, yayınladıkları mesajlarla, sorumluluklarını sevgi, hoşgörü ve özveriyle üstlenen annelerin sağlıklı toplumu oluşturmaktaki önemlerine değindi.

ANKARA - Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, yayınladıkları mesajlarla, sorumluluklarını sevgi, hoşgörü ve özveriyle üstlenen annelerin sağlıklı toplumu oluşturmaktaki önemlerine değindi.
Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer: "Dünyayı yaşanabilir kılan tek anahtar olan sevginin en büyük kaynağı, sınırsız hoşgörü, karşılıksız emek ve inanılmaz özverileriyle bizleri dünyaya getiren ve en iyi biçimde yetişmemizi sağlayan annelerimizdir. Sağlıklı, mutlu ve üretken bir toplumda annelerin katkısı yadsınamaz. Annelerimizden aldığımız sevgi ve emeğin karşılığını, sorumluluklarımızı yerine getirerek, ulusumuza ve insanlığa yararlı bireyler olarak ödeyebiliriz."
Başbakan Tayyip Erdoğan: "Kadınlarımız, toplumun birçok alanında gösterdikleri faaliyetlerin yanı sıra evlatlarımızın sağlıklı, eğitimli, dürüst ve çalışkan birer vatandaş olarak yetişmesi adına üstlendikleri annelik sorumluluklarını da büyük özveriyle sürdürüyor. Sağlıklı toplumsal yapının, huzurlu aile ortamının temeli olan, dünyanın en yüce ve en kutsal görevini sonsuz sevgi ve şefkatle yerine getiren annelerimize saygı, minnet ve şükran duygularımı sunarım."
CHP Genel Başkanı Deniz Baykal: "Her yerde ve her birimdeki acıları, sorunları, sıkıntıları öncelikle algılayan anneler, dün olduğu gibi bugün de evlat acısı, gözyaşı istemiyor. Laik Cumhuriyet'in kazanımlarına kararlılıkla sahip çıkıyorlar. 1930'larda haklarını kazanmış olmanın gururuyla, günümüzde ikinci sınıf gibi görülmek, toplumsal yaşamın dışında tutulmak istenmelerini hazmedemiyorlar. Töre cinayetlerini, cins ayrımcılığını, kadına şiddeti kınıyorlar."


    http://www.radikal.com.tr/7454417454410

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.