'Devrimci Karargâh'ın hedefi açılımdı!'

İSTANBUL - Beş ilde ‘Devrimci Karargah’ örgütüne yönelik operasyonlarda yakalanan örgüt üyesi ve örgütle irtibatlı 17 kişinin, ‘sansasyonel eylem’ hazırlığı içinde oldukları öne sürüldü.
İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, İstihbarat Şube Müdürlüğü ile koordineli olarak, İstanbul, Ankara, Aydın, Denizli ve Diyarbakır’da sol bir terör örgütüne yönelik operasyon başlatıldığı belirtildi. Operasyonlarda, örgüt üyesi ve örgütle irtibatlı olduğu belirlenen 17 kişinin gözaltına alındığı açıklandı. Gözaltına alınan kişilerin üstlerinde ve kaldıkları yerlerde yapılan aramalarda, dijital malzeme, örgütsel doküman, yayın ele geçirildiği belirtildi. 

‘Uçak kaçıracaklardı’
Ele geçirilen örgütsel malzeme ve yayınların  incelenmesi sonucu örgütün, ‘lüks araçların benzin dökülüp yakılması, İstanbul ve İzmir’de lüks yatların yakılarak ‘demokratik açılım’ sürecinin sabote edilmesi, ulusal bir yayın kuruluşunun kamyonlarının ve depolarının yakılması, uçak kaçırma ve eski bir siyasi parti başkanı ile işadamlarına yönelik suikast düzenlemek gibi sansasyonel eylem hazırlığı’ içinde olduklarının anlaşıldığı açıklandı. Suiksat düzenleneceği belirtilen siyasetçinin Mehmet Ağar, saldırı yapılacak gazetenin de Zaman gazetesi olduğu iddia edildi.
Zanlıların uçak kaçırarak da İstanbul’da 11 Eylül tarzı eylem planladıkları da iddialar arasında. ‘Devrimci Karargâh’ örgütü üyesi oldukları bildirilen 17 kişi, şubedeki işlemlerinin tamamlanmasının ardından Beşiktaş’taki İstanbul Adliyesine sevk edildi. (Radikal)