Devriye gezen polise saldırı

Gümüşhane il merkezi otogar mevkiinde, önceki akşam saat 21.45 sıralarında, devriye gezen polis otosuna, ormanlık alandan silahlarla ateş edildi.

GÜMÜŞHANE/ELAZIĞ - Gümüşhane il merkezi otogar mevkiinde, önceki akşam saat 21.45 sıralarında, devriye gezen polis otosuna, ormanlık alandan silahlarla ateş edildi. Polis memuru Eyüp Şahin kolundan, yoldan geçen Çetin Ergün ise çeşitli yerlerinden yaralandı. Polis memuru Şahin Gümüşhane Devlet Hastanesi'nde, Ergün ise Karadeniz Teknik Üniversitesi Hastanesi'nde tedavi altına alındı. Vali Veysel Dalmaz, "Olayda polis otosu dahil dört araç isabet aldı. Tunceli'den gelen teröristler bölgede yerleşme çabası içerisinde. Öncelikli adres olarak PKK'yı görüyoruz" diye konuştu.
Bir saldırı da posta trenine...
Dün de Elazığ'dan Muş'a gitmekte olan posta treni Kale- Kurt istasyonu yakınlarına geldiğinde, demiryoluna döşenen bomba, uzaktan kumandayla patlatıldı.
Ölen ve yaralananın olmadığı patlamada, TCDD güvenlik personelinin içinde bulunduğu vagon ile biri yolcu ve üçü yük vagonu toplam beş vagon yoldan çıktı.
Öte yandan Bingöl'ün Yedisu ilçesine bağlı Ayhanoğlu ve Eskibalta köyleri arasında dün devriye gezen askeri araç, PKK'lılarca yola döşenen mayının patlaması üzerine ağır hasar gördü. Ölen ve yaralanan olmadı. (aa, dha)


    http://www.radikal.com.tr/7530847530840

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.