Devriye gezerken emniyet kemerinizi takmayı unutmayınız!

Devriye gezerken emniyet kemerinizi takmayı unutmayınız!
Devriye gezerken emniyet kemerinizi takmayı unutmayınız!
Bursa'da devriye gezerken trafik kurallarına uymayan polislere ceza kesileceği açıklandı.

BURSA - Bursa Emniyet Müdürü Ali Osman Kahya, kentte devriye gezen polis ekiplerinin trafik kurallarına harfiyen uyacaklarını belirterek, "Ben trafiğe çıktığımda kemer kullanıyorum. Artık bütün polis ekipleri emniyet kemeri takacak. Acil olarak olay yerine giden polis otoları dışında, hız limitlerini aşan veya kırmızıda geçenler MOBESE kameralarından belirlenerek ceza kesilecek" dedi.
Bursa Emniyet Müdürü Ali Osman Kahya, MOBESE binasında düzenlenen kahvaltıda gazetecilerle buluştu. Trafik kurallarına uymanın insan yaşamında ne kadar önemli olduğunu anlatan Kahya, bu konuyla ilgili polislere yönelik yeni bir emir yayınlayacaklarını söyledi. Artık emniyet kemeri takmayan polis kalmayacağını vurgulayan Kahya, şöyle konuştu:
"Ben trafiğe çıktığımda aracımın içinde kim varsa emniyet kemeri kullanıyorum. Artık olay yerine ve göreve giden personelimiz de buna dikkat edecek. Trafik ekiplerimiz bunun takipçisi olacak ve ceza kesecek. Ayrıca acil olarak göreve giden sivil ya da resmi plakalı polis otolarımız dışında hız yapanlar ve kırmızı ışık ihlalinde bulunan araçlarımız MOBESE'den tespit edilirse derhal cezaları kesilerek, araç hangi şubeye aitse oraya yollanacak. Çünkü vatandaşa örnek olması gereken bizleriz." (Bülent CİVANOĞLU/DHA)