DGM'ye sevk edilen beş kişi serbest

Mason derneğine yönelik saldırının ardından gözaltına alınan beş kişi sevk edildikleri İstanbul DGM tarafından serbest bırakıldı.

Kartal'daki Hür ve Kabul Edilmiş Masonlar Büyük Locası Derneği Yakacık Şubesi'ne yapılan bombalı saldırıya ilişkin soruşturma kapsamında gözaltına alınan ve DGM'ye sevk edilen beş kişi, serbest bırakıldı.
Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ndeki işlemleri tamamlanan F.G, N.Ç, M.B, M.D. ve H.A, İstanbul DGM Cumhuriyet Başsavcılığı'na götürüldü. Bu kişiler, savcılık sorgularının ardından, mahkemeye sevk edilmelerine gerek görülmeyerek serbest kaldı.
Öte yandan, 15 ve 20 Kasım tarihlerindeki bombalı saldırılarla ilgili soruşturma çerçevesinde gözaltına alınan Ahmet Dikiciaşık (46), sevk edildiği DGM'de savcılık sorgusundan sonra 'yasadışı örgüte üye olmak' suçundan tutuklanması talebiyle nöbetçi mahkemeye gönderildi. Nöbetçi 6 No'lu DGM Yedek Hakimliği'nce tekrar ifadesi alınan Dikiciaşık, tutuklandı.
Atatürk Havalimanı'nda Pakistan'a gitmek isterken gözaltına alındığı belirtilen bu kişinin, 15 ve 20 Kasım'da İstanbul'daki bombalı saldırılara ilişkin soruşturma kapsamında daha önce tutuklanan bazı sanıkların ifadelerinde adı geçtiği için arandığı öğrenildi. Dikiciaşık'ın, ifadesinde suçlamayı kabul etmediği ve Pakistan'a ticari amaçla gitmek istediğini söylediği kaydedildi.